Słuchawki LG TONE Free FN7 dla fanów muzyki i technologii

LG Tone Free

Słuchawki są dla mnie jednym z najważniejszych przedmiotów codziennego użytku. Nie chodzi tylko o muzykę. Używam ich ciągle podczas spotkań na Google Meet, rozmów telefonicznych, które trwają czasem ponad godzinę, słuchania audiobooków i podcastów. Dotychczas używałem słuchawek “na pałąku”, jednak technologia poszła tak do przodu, że to wszystko czego wcześniej nie dało się mieć w “pchełkach”, dziś jest dostępne i to na zaskakująco wysokim poziomie.

Jakość dźwięku jest najważniejsza

Oczywiście muzyka jest najważniejsza. LG TONE Free są obsługiwane przez apkę, dzięki której możemy wybrać wzmocnienie basu, wysokich tonów lub ustawić własne ustawienia korekcji w systemie EQ Meridian. Tego ostatniego używałem podczas testów najczęściej, 8-zakresowy equalizer działa efektywnie i pozwala dostosować ustawienia oraz zapisać je w programach użytkownika. Technologia Meridian zastosowana w tych słuchawkach zapewnia czysty, przestrzenny dźwięk. Możemy skupić się na muzyce, podcastach, audiobookach, czy po prostu komfortowo słyszeć rozmówcę. Dźwięk jest realistyczny, a jego jakość daje wysoki komfort odsłuchu ulubionych płyt. Istotne jest też wyeliminowanie opóźnienia Bluetooth, dzięki czemu pozwalają jeszcze bardziej wczuć się w filmy i gry.

LG TONE Free FN7 02 e1613087318762 Słuchawki LG TONE Free FN7 dla fanów muzyki i technologiiActive Noise Cancalation – ANC

Słuchawki są wyposażone w dwa mikrofony, górny i dolny. Górny jest odpowiedzialny za zbieranie szumów otoczenia. Następnie po włączeniu funkcji ANC system wytwarza falę korygującą szumy, a dolny mikrofon wychwytuje i wzmacnia głos użytkownika nawet w głośnym otoczeniu. Dzięki temu podczas słuchania muzyki oraz rozmów możemy odciąć się od dźwięków otoczenia. Gdy chcemy na przykład usłyszeć komunikat w metrze, możemy w łatwy sposób – jednym gestem – wyłączyć ANC. Nie wszyscy wiedzą, że system Active Noise Cancalation został zaprojektowany początkowo dla pilotów śmigłowców, które są najgłośniejszymi statkami powietrznymi. Następnie zaczęto go stosować powszechnie w awiacji, a teraz możemy z niego korzystać w słuchawkach osobistych. Polega on na analizie fali dźwiękowej i emitowaniu takiej samej fali o tak zwanej odwróconej fazie. Można przeprowadzić doświadczenie, które pokazuje jak to działa. Jeżeli ktoś z was lub waszych przyjaciół zajmuje się produkcją muzyczną i dysponuje dowolnym programem DAW, to polecam ułożyć dwa identyczne tracki i w jednym stopniowo odwracać fazę… Według mnie ten system będzie niedługo powszechnie stosowany na przykład w samochodach. Najprawdopodobniej, dzięki coraz nowszym technologiom, na przykład uczeniu maszynowemu czy AI będzie można za jakiś czas wyłączyć dowolny dźwięk otoczenia, nawet osoby, których nie chcemy słuchać. Żart…

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

User Experience

Może nie dla wszystkich to będzie istotnym wyróżnikiem TONE Free, ale ja doceniam cechy użytkowe nowych urządzeń. Zastosowano tu kilka rozwiązań user experience, które wywołują lepsze samopoczucie podczas użytkowania słuchawek. Przede wszystkim płynne i bezobsługowe łączenie ze smartfonem. Słuchawki łączą się ze smartfonem już podczas otwierania klapki etui. Następnie gdy wkładamy je do uszu, każda ze słuchawek sygnalizuje gotowość do pracy cichym sygnałem dźwiękowym. Aplikacja jest prosta i intuicyjna, ale ma też funkcje dla geeków, pozwala na przykład customizować obsługę gestami. Mamy też funkcję poszukiwania słuchawek. Po jej uruchomieniu wydają one sygnał dźwiękowy. Na pochwałę zasługuje też jakość etui oraz to, że słuchawki dzięki zastosowaniu magnesów same wpasowują się w miejsca do ładowania. Drobiazg, ale cieszy.

UVnano – technologia samooczyszczania słuchawek

Same słuchawki wyglądają jakby były zrobione z tworzywa przypominającego porcelanę, co już na pierwszy rzut oka kojarzy się ze sterylnością. Wewnątrz gumek, tam gdzie są cewki głośników mamy metalową membranę zapobiegającą dostawaniu się niechcianych elementów do wnętrza słuchawki. Do tego TONE Free wyposażone są w technologię UVnano, dzięki której same się czyszczą. Proces czyszczenia uruchamia się gdy podłączymy etui do ładowarki i eliminuje do 99,9% bakterii.

LG TONE Free FN7 01 Słuchawki LG TONE Free FN7 dla fanów muzyki i technologiiSpiralna konstrukcja z żelu medycznego

Słuchawki LG TONE Free FN7 mają wkładki wykonane z nietoksycznego i hipoalergicznego żelu medycznego. Zapewniają idealne dopasowanie do ucha i są dostarczane w trzech różnych rozmiarach. Anatomiczne dostosowanie do kształtu naszych uszu sprawi, że użytkownik szybko zapomina o słuchawkach w uszach. Wkładki dobrze trzymają słuchawki w uszach, dzięki  czemu TONE Free świetnie sprawdzają się w sporcie. Są też odporne na wilgoć, co ma znaczenie podczas treningu czy w deszczowe dni.

LG TONE Free FN7 04 Słuchawki LG TONE Free FN7 dla fanów muzyki i technologiiLG TONE Free FN7 03 Słuchawki LG TONE Free FN7 dla fanów muzyki i technologii

Tekst: Krzysztof Grabań

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News