Skaczące naszyjniki

Celem japońskiej projektantki jest wnoszenie humorystycznego pierwiastka w świat sztuki i designu. W zeszłym roku zasłynęła koszulkami z nadrukami biustonoszy, teraz prezentuje naszyjniki nurkujące w kobiecych biustach.

Takayuki Fukusawa założyła firmę projektową w 2012 roku i od początku podążała linią produktów humorystycznych, a nawet odrobinę kontrowersyjnych. Sama przyznaje, że jej celem jest wywoływanie uśmiechu. Nowa propozycja, “Tanima Diver”, idealnie wpisuje się w ową ideologię. Seria naszyjników przedstawia nurków, wspinaczy górskich, spadochroniarzy, astronautów czy urzędników, którzy „zanurzają się” między kobiecymi piersiami.

tanima-diver-5

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wcześniejszy projekt, „Delusion Mapping Project”, był próbą ożywienia świata iluzji i walką z tematem biustowego tabu. Na koszulkach Takayuki umieściła realistyczne nadruki damskich klatek piersiowych. Okazało się, że oglądający T-shirty w Ouchi Gallery w Tokio odwracali wzrok i pomimo świadomości, co kryje się pod kobiecymi koszulkami, odczuwali zażenowanie.

delusion-mapping-project-1   delusion-mapping-project-5

tanima-diver-2 - Kopia

tanima-diver-3 - Kopia

tanima-diver-4 - Kopia

  tanima-diver-6

tanima-diver-8

tanima-diver-9

tanima-diver-10

tanima-diver-11

tanima-diver-12

Trzeba przyznać, że młoda projektantka wykazuje się sporym dystansem i poczuciem humoru.

tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News