POMADA, czyli queerowy festiwal kultury po raz 8. w Warszawie

Nagie ciało z napisami

POMADA to niezależna inicjatywa, organizowana przez artystów, kuratorów, producentów, sympatyków nieheteronormatywnych labiryntów ludzkiego pożądania.

18-21 października 2018, to daty 8. edycji festiwalu POMADA, który odbędzie się w Warszawie. W tym roku wszystkie wydarzenia w ramach POMADY będą skupione w jednym miejscu, które na cztery noce zmieni się w queerowy EDEN.

W ramach ósmej edycji festiwalu odbędzie wystawa, na której znajdą się prace artystów – wideo, fotografie, rzeźby, instalacje i malarstwo.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/BoG1SyShqwA/?taken-by=pomadafestival

W przestrzeni wystawy prezentowane będą również te realizacje, które maja charakter efemeryczny – pokazy choreograficzne, performance art, improwizacje i fragmenty, eksperymenty modowe.

Każdego wieczoru na uczestników festiwalu będzie czekał wyjątkowy program – premierowe pokazy filmów i performansów, koncerty i sety dj-skie.

EDEN jako metaforyczny ogród życia jest bogaty w znaczenia i daje szerokie pole interpretacyjne. Jego granice rozciągają się między queerowymi utopiami a sekretnymi strategiami przetrwania w czasach radykalizujących się ruchów dyskryminujących mniejszości seksualne i etniczne.

W tym roku POMADA kładzie nacisk na praktyki artystyczne i para-artystyczne – indywidualnym i dzikimi kolektywnym działaniom, alternatywnym formom stawiania oporu i wyrażania niezgody.

EDEN to także fantazja o własnej niepodległej tożsamości: bardziej lub mniej zdefiniowanej, w ciągłej tranzycji, poza przyjętymi normami, świętej i grzesznej.

Z racji tego, że Pomada jest niezależny festiwalem, potrzebuje Waszego wsparcia! Liczy się każda złotówka, więc jeśli chcecie stać się częścią tego wydarzenia, wchodźcie tutaj i wspierajcie tę ważną dla społeczeństwa i sojuszników LGBTQ+ inicjatywę!

https://www.instagram.com/p/BnoGEQ0BcWe/?taken-by=pomadafestival

Uczestnicy: Szymon Adamczak, Anti Gonna, Alex Baczyński- Jenkins, Anatoly Bielov, Michał Borczuch i Dominika Biernat, Bracia, Dom Mody Limanka, Christa Joo Hyun D’Angelo, Christopher Füllemann, Martyna Gart, Krzysztof Gil, Aleksandra Jakubczak and Marta Konarzewska, Libuše Jarcovjáková, Agata Kalinowska, Kem, Ryszard Kisiel, Mihail Koptev, Maldoror, Jan Możdżyński, Krzysztof Niemczyk, Liliana Piskorska, Karol Radziszewski, Aldona Relaks, Łukasz Rusznica, Sebulec, Anton Shebetko.

Aby być na bieżąco z nowościami od POMADY, obserwujcie ich profil na Facebooku.

EDEN FB cover 41 POMADA, czyli queerowy festiwal kultury po raz 8. w Warszawie

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News