Polska z drugą gwiazdką Michelin

Gwiazdki Michelin zostały przyznane. Przewodnik Michelin „Main Cities of Europe 2016” wydany. Wśród nagrodzonych restauracji znalazła się druga polska, ściślej mówiąc warszawska, restauracja: Senses. Jest to sporym zaskoczeniem, gdyż przyznanie gwiazdki zwykle poprzedzane jest wyróżnieniem Wschodzącej Gwiazdki, co w tym przypadku nie miało miejsca. Kolejną wspaniała rzeczą jest fakt, że w tegorocznej edycji znalazła się rekordowa liczba polskich restauracji!

Pierwszą polską, i jak dotąd jedyną restauracją posiadającą gwiazdkę Michelin było Atelier Amaro. Otrzymało ono gwiazdkę w roku 2013. Trzy lata później doczekaliśmy się kolejnej. Restauracja Senses, jak czytamy w informacji od Michelin, przypadła do gustu jurorom ze względu na połączenie tradycyjnych smaków z nowoczesnym podejściem do gotowania. Określili jej kuchnię jako innowacyjną, elegancką i nowoczesną. Właścicielem Senses jest Cezary Smorszczewski, a pomysł na restaurację narodził się po występie jego żony w programie Masterchef, która jest również udziałowcem.

W tegorocznej edycji uwzględnione zostały 52 restauracje z Polski, w tym 28 z Warszawy oraz 24 z Krakowa. Cieszymy się z sukcesu Polaków na polu restauracyjnym i mamy nadzieję, że każdy taki sukces będzie motywował właścicieli lokalów do zmian i polepszania jakości serwowanego jedzenia. Wybieracie się do Senses?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


senses wnętrze senses-wwa

tekst | Kasia Sinet

1,7/5 - (6 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News