trendy

Nowy rekord Bitcoin. Kurs powyżej 20 tys. dolarów

Bitcoin to obecnie jedna z najpopularniejszych kryptowalut, o której w ostatnim czasie zrobiło się dosyć głośno, ponieważ jej notowania pierwszy raz w historii przebiły barierę 20 tys. dolarów. W jaki jednak sposób doszło do pobicia nowego rekordu i skąd tak właściwie wzięła się ta kryptowaluta?

Rekordowy wzrost kursu bitcoina

W ubiegłą środę tj. 16 grudnia cały świat obiegła informacja mówiąca o tym, że bitcoin pobił nowy rekord, przekraczając tym samym granicę 20 tys. dolarów (w przeliczeniu na złote daje to kwotę ok. 80 tys. złotych). Oznacza to, że właśnie taką kwotę należy zapłacić za jedną wirtualną monetę tej kryptowaluty. Historia kryptowaluty kształtuje się na naszych oczach już od 11 lat, jednak dopiero pod koniec 2020 roku bitcoin zdrożał o ponad 200 procent. Najbliżej tego progu był w 2017 roku, jednak wówczas doszło do nagłego załamania jego wartości, które utrzymywało się aż do grudnia 2020 roku. Skąd jednak wziął się taki wzrost? Z pewnością wynika on z faktu, iż coraz większa liczba największym światowych firm zaczyna akceptować płatności tą wirtualną walutą.

Wyboista droga do sukcesu

Droga do osiągnięcia przez wspomnianą kryptowalutę progu ponad 20 tys., dolarów była dosyć wyboista. Gdy w 2017 roku bitcoin odnotował spory wzrost, to niestety doszło do załamania jego kursu. Początkowo w okolicach maja kurs bitcoina wynosił ok. 2 tys. dolarów, po czym pod koniec tego roku podskoczył do ponad 19 tys. dolarów. Wydawało się wówczas, że kurs waluty podskoczy jeszcze bardziej w górę, jednak wydarzyło się coś zupełnie innego, ponieważ zaczęto odnotowywać widoczne spadki bitcoina (w grudniu 2018 roku jedna moneta była warta jedynie ok. 3 tys. dolarów). Na początku 2020 roku bitcoin warty był ok. 7 tys. zł, jednak w związku z pandemią koronawirusa ta wirtualna waluta odnotowała spadek o ok. 3 tys. dolarów. Dopiero w drugiej połowie grudnia kryptowalucie udało się poszybować znacząco w górę, forsując tym samym barierę 20 tys. dolarów.

Krótka historia bitcoina

Z pewnością niewiele osób o tym wie, ale bitcoin nie jest pierwszą kryptowalutą, ponieważ została ona wprowadzona przez Satoshi Nakamotę na początku 2009 roku, a już rok wcześniej świat dowiedział się o powstaniu Bit Gold oraz Hashcash, czyli dwóch pierwszych wirtualnych walutach. Jeśli chodzi o samego bitcoina to zarówno pierwsza transakcja, jak i pierwszy wykopany blok miały miejsce na początku 2009 roku, a już kilka miesięcy później wspomniana kryptowaluta trafiła na giełdę. Z kolei pierwsza płatność bitcoinem miała miejsce dokładnie 22 maja 2010 roku i wówczas 10 tys. bitcoinów miało wartość ok. 40 dolarów, co nie jest zbyt wysoką kwotą, biorąc pod uwagę fakt, iż w czasie pobijania tegorocznego rekordu wartość ta wyniosła 200 ml dolarów.

Co dalej-dalsze rekordy czy spadek?

Biorąc pod uwagę fakt, iż coraz większa liczba firm zaczyna interesować się bitcoinem jako formą zapłaty za towary lub usługi, to należałoby spodziewać się tego, że kurs tej kryptowaluty albo zacznie znowu wzrastać, albo będzie utrzymywał się na podobnym poziomie. Jeśli jesteś zainteresowany wspomnianą kryptowalutą, to koniecznie odwiedź bezpieczną i najszybszą giełdę bitcoin Bitclude, czyli pierwszą polską giełdę kryptowalutową posiadającą licencję KNF.

 

 

Tekst sponsorowany

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna…

19 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Robert E. Howard

Zaprezentowana filmowa wersja przygód Conana była tak słaba, że tłumnie ujawnili się wielbiciele dotychczas wyśmiewanych…

2 dni ago

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

4 dni ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

5 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

5 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

6 dni ago