Nils Frahm, Woodkid i Robert De Niro na jednej płycie

Robert De Niro w opuszczonym szpitalu na wyspie Ellis

Nils Frahm wraz z Woodkidem wydadzą album, na którym pojawi się także Robert De Niro. Aktor wcieli się w rolę uchodźcy i opowie jego historię. Płyta Ellis będzie mieć premierę 8 lipca, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany fundacji Sea Watch.

Ellis został stworzony na potrzeby filmu krótkometrażowego, którego reżyserem jest artysta JR. Siedemnastominutowy monolog De Niro opowiada historię imigranta przebywającego w opuszczonym szpitalu na wyspie Ellis, należącej do Nowego Jorku. W tym miejscu na przełomie XIX i XX w. działało główne centrum przyjmowania imigrantów i do zamknięcia wyspy w latach 50. przyjęto tam około 12 milionów uchodźców.

Materiał nagrano pod koniec ubiegłego lata i zostanie wydany za pośrednictwem Erased Tapes Records. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane fundacji Sea Watch działającej na rzecz uchodźców.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


tekst | Lena Maksiak

4.2/5 - (5 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News