Na Dominikanie czas płynie inaczej. Zobacz dlaczego!

Dominikana

Są takie miejsca, które są wręcz stworzone do wakacyjnego odpoczynku. Jednym z nich jest z pewnością Dominikana. To niezwykły kraj, który zachwyca ukształtowaniem terenu, pogodą, krajobrazami, piaszczystą plażą i wyjątkowymi zapachami. Ci, którzy tu byli, mówią, że na Dominikanie czas płynie inaczej, wolniej – dzięki temu możemy naprawdę odpocząć.

Morze Karaibskie to marzenie wielu turystów, nie tylko miłośników plażowaniu. Dominikana pełna jest wyjątkowych miejsc, kolorów, smaków i zapachów. Lepiej zaplanować dłuższy pobyt, aby móc chłonąć tę atmosferę i poczuć się jak w innym wymiarze. Wiele z miejscowości działa według własnych zasad, dlatego lepiej dowiedzieć się, co warto tu zobaczyć i na co uważać.

Rajskie krajobrazy i zróżnicowana roślinność

Wielu turystów, którzy marzą o pięknych widokach niczym z pocztówki, jako miejsce warte odwiedzenia wymienia właśnie Dominikanę. Z pewnością białe plaże, czysta woda i egzotycznie wyglądające palmy na wybrzeżu oraz klify i zatoczki robią wrażenie na każdym, nie tylko na Europejczykach. Zachwyca również niezwykłe ukształtowanie terenu, urozmaicona rzeźba i klimat, który choć wilgotny, nie jest zbytnio uciążliwy. Położenie wyspy odgrywa tu kluczową rolę. Na własne oczy można też zobaczyć, jak rośnie heban czy mahoń.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jednak myli się ten, kto myśli, że to miejsce wyłącznie dla osób, które chcą spędzić wczasy, leżąc na piasku i oglądając z brzegu morskie fale. To zagłębie sportów wodnych, nurkowania i windsurfingu. Puerto Plata to jedna z lokalizacji, której teren i zaplecze sprawiają, że stanowi jedną z częściej wybieranych baz noclegowych. Na wyspie znajdują się również tereny górzyste, które zachęcają do wspinaczki i trekkingu. Na stronie https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Dominikana-DO/ znaleźć można atrakcyjne połączenia lotnicze do najważniejszych miast na wyspie.

Na dominikanie czas plynie inaczej 2 1 Na Dominikanie czas płynie inaczej. Zobacz dlaczego!Lokalne zwyczaje i kultura

Dominikana to dość zaludniona wyspa, której mieszkańcy są niezwykle pomocni i uprzejmi. Jeśli ktoś zabłądzi, śmiało może poprosić ich o pomoc – najlepiej po hiszpańsku, choć i angielski staje się coraz bardziej popularny. Istnieje duża szansa, że w większym mieście ktoś będzie znał ten język i wskaże nam drogę. Widać tu mieszankę kultur, która jest dużą wartością i ma wpływ na cały kraj. Trzeba nastawić się na to, że na Dominikanie to mężczyźni rządzą i na przykład w sklepie czy restauracji będą obsługiwani jako pierwsi.

Z pewnością warto odwiedzić tutejszy targ lub bazar, gdzie można dostać lokalne produkty i rękodzieła. To najlepsze źródło wiedzy o tradycjach kraju, nie tylko tych kulinarnych. Jedzenie przygotowywane w lokalach jest proste, ale smaczne. Kurczak, fasola, ryż, platany – na Dominikanie to produkty serwowane na różne sposoby. Nie brak również egzotycznych owoców i pysznych deserów. Wszyscy podchodzą z szacunkiem do jedzenia, trzeba jednak uważać na jakość wody pitnej. Lepiej mieć przy sobie butelkę wody mineralnej. Dominikana słynie z produkcji kawy – warto jej spróbować.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News