Modne dzielnice Poznania. Gdzie najlepiej zamieszkać?

Najbardziej modne dzielnice Poznania rynek
Stary Rynek square with small colorful houses and old Town Hall in Poznan, Poland

Poznań jest miastem obfitym w ciekawe miejsca do zamieszkania. Osiedla i dzielnice różnią się od siebie, przez co określone lokalizacje są polecane osobom o konkretnych potrzebach i oczekiwaniach. Wybierając miejsca kupna lub wynajmu nieruchomości, warto zwrócić uwagę na charakterystykę okolicy. Która dzielnica Poznania jest najbardziej modna? W której najlepiej zamieszkać?

Jeżyce

Praktycznie na każdej ulicy, znajdującej się na Jeżycach, można natknąć się na bary i restauracje z pysznym jedzeniem. Ich różnorodność sprawia, że miejsce do zjedzenia obiadu znajdzie tutaj każdy, niezależnie od tego czy preferuje kuchnię wegetariańską, mięsną, orientalną czy polską. Dodatkowo dzielnica ta przeżywa ciągły rozwój – każdego roku powstają nowe bary i miejsca spotkań, przez co możliwości na ciekawe spędzenie wieczoru jest bardzo wiele. Sporą zaletą jest niewielka liczba samochodów, która sprawia że powstające nowe mieszkania w Poznaniu nie są narażone w tej okolicy na hałas silników samochodów. Spora liczba sklepów i lokali w okolicy oraz dobre połączenie komunikacyjne z pozostałymi częściami miasta decydują o tym, że Jeżyce są coraz częściej wybierane przez osoby szukające miejsca do życia. Przez ograniczoną ilość terenów zielonych i wysoką zabudowę region ten jest polecany głównie osobom młodym – w rzeczywistości jednak na Jeżycach odnajdzie się każdy nowy lokator. Znajdujące się w niedalekim pobliżu Park Sołacki oraz Jezioro Rusałka rekompensują brak skwerów i ogrodów w centrum dzielnicy.

modne dzielnice Poznania 4 Modne dzielnice Poznania. Gdzie najlepiej zamieszkać?

modne dzielnice Poznania 3 Modne dzielnice Poznania. Gdzie najlepiej zamieszkać?

Grunwald

Grunwald charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych, parków oraz obiektów sportowych. Niemalże pod każdym blokiem mieszkalnym można znaleźć boiska do piłki nożnej lub koszykówki. Nowe mieszkania w Poznaniu są bardzo często zlokalizowane właśnie na terenie Grunwaldu, co jest związane z dużą przestrzenią i dobrymi warunkami do życia. Niewielka odległość od najważniejszych węzłów komunikacyjnych decyduje o tym, że wybierając mieszkanie w tej okolicy, dojazd do pracy lub szkoły znajdujących się w innej części Poznania nie stanowi dla lokatorów problemu. Zaletą dzielnicy jest również duża liczba miejsc parkingowych oraz restauracji i barów. Liczba obiektów, które idealnie sprawdzają się jako miejsca spotkań ze znajomymi jest duża, dlatego w większości przypadków wyjście na imprezę nie wymaga kłopotliwego dojazdu do centrum miasta.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Stare Miasto

Nowe mieszkania w Poznaniu powstają licznie również na terenie Starego Miasta. W obrębie historycznej części Poznania dominują kluby, puby oraz bary, przez co dzielnica ta tętni życiem każdego wieczora, niezależnie od pory roku. Wybierając Stare Miasto, należy być gotowym na większy poziom hałasów niż w pozostałych częściach miasta. Z kolei dużą zaletą mieszkania w niewielkiej odległości od Starego Rynku jest doskonała komunikacja miejska. Mieszkania w okolicy Starego Miasta są najczęściej zlokalizowane w zabytkowych kamienicach, co dodaje im dodatkowego uroku. Stare Miasto jest również centrum kulturowym całego Poznania – to właśnie tutaj znajduje się większość teatrów, kawiarni, bibliotek oraz muzeów. Jest to dodatkowy atut zwłaszcza w przypadku częstego odwiedzania miejsc tego rodzaju. Dzielnica ta posiada również niezwykły klimat decydujący o tym, że do Poznania przybywa każdego roku blisko dwa miliony turystów.

Poznań zachód słońca nad starym rynkiem

Tekst sponsorowany

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News