Magdalena Nowicka: Environment stare wraca, bo nowe już było…

Magdalena Nowicka Environment

Sesja odbyła się w Gdańsku w słynnym Falowcu. Falowiec to typ budynku mieszkalnego, którego bryła i układ balkonów przypominają falę, a wejścia do mieszkań połączone są ze sobą klatkami schodowymi. Ten typ występuje w Polsce i we Włoszech. W Polsce falowce budowane były w końcu lat 60. i w latach 70. To właśnie ten rodzaj bloku stał się inspiracją do powstania edytorialu Environment czyli stare wraca, bo nowe już było…

Zainspirowała mnie geometria falowca, którą można zobaczyć chociażby w postaci nowoczesnego makijażu. Zależało mi by zestawić czasy PRL-u z nowoczesnością /współczesnością, bo aktualnie obserwuje się tendencje do łączenia stare + nowe. Sesja mówi również o poszukiwaniu swojego miejsca. W czasach PRL-u powstało bardzo dużo blokowisk. Było zapotrzebowanie na infrastruktury mieszkalne. Dziś tempo życia i rozrost społeczeństwa powoduje, że powstają kolejne mieszkania. Na takie samodzielne lokale nie zawsze mogą pozwolić sobie młodzi ludzie, którzy wkraczają w dorosłe życie.

Szerzy się patodeweloperka, grodzenioza, flipping, powstają mikroapartamenty. Polski obraz rzeczywistości daje znać o sobie młodym ludziom. Pokazana zostaje nowoczesna uroda modelki w starym otoczeniu. Jeśli chcielibyśmy stworzyć refotografię tego miejsca to z pewnością nie dostrzeżemy widocznych, spektakularnych zmian lub byłoby ich całkowity brak co pozwala mi stwierdzić iż ewidentnie zatrzymał się tam czas. Sesja pokazuje, że moda zatacza koło, to co było powraca odświeżone, poddane reinterpretacji. Edytorial pokazuje podobne a jednak odległe kontrasty. W sesji została użyta ekologiczna biżuteria, możemy zobaczyć ubrania z drugiej ręki vintage, które podkreślają obecne stanowisko człowieka wobec środowiska i chęci ratowania go.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Photographer: Magdalena Nowicka @_magdalenanowicka
Model: Daria Landowska @siedze_w_wazonie
Stylist/designer: Antonina Mołdysz @antonine_m / @kupse.store Fashion/costume designer: Zuzanna Kot @zuz_kot
Makeup: Iliana Bogacka @zupamleczna_
Jewelry: Martyna Juchniewicz @papirysy / SIMKENSY @simkensy.si

modelka winda prl

modelka

Magdalena Nowicka Environment 20 scaled Magdalena Nowicka: Environment stare wraca, bo nowe już było...

Magdalena Nowicka Environment 23 scaled Magdalena Nowicka: Environment stare wraca, bo nowe już było...

Magdalena Nowicka Environment 24 scaled Magdalena Nowicka: Environment stare wraca, bo nowe już było...

Magdalena Nowicka Environment

Magdalena Nowicka Environment 5 Magdalena Nowicka: Environment stare wraca, bo nowe już było...

modelka na klatce schodowej

Magdalena Nowicka Environment 9 Magdalena Nowicka: Environment stare wraca, bo nowe już było...

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News