Categories: modastreetwear

Levi’s połączył siły ze Stranger Things, tworząc kapsułową kolekcję w klimacie vintage

Nie możemy uwierzyć, że premiera nowego sezonu Stranger Things jest już tak blisko! A co więcej, na sezon jesień-zima siły z kultowym serialem połączył Levi’s, tworząc wyjątkową, kapsułową kolekcję w klimacie vintage!

Akcja serialu rozgrywa się w latach 80., czyli w czasach, kiedy na ekranach telewizorów, w magazynach i na ulicach królował Levi’s. Producenci serialu skrupulatnie starają się odzwierciedlić każdy detal, ukazujący charakter tamtych lat. Zatem nie mogło na pierwszym planie zabraknąć kultowych projektów Levi’s, stanowiących podstawę garderoby barwnej dekady lat 80.

Stranger Things – gdy taka okazja pojawiła się na moim biurku, aż zakręciło mi się w głowie. Możliwość odwiedzenia planu zdjęciowego i współpraca ze wspaniałymi kostiumografami serialu nad niektórymi ze strojów oznaczało dla mnie wejście na kolejny poziom współpracy — mówi Jonathan Cheung, SVP of Design Innovation, Levi’s.

Współpracując bezpośrednio z kostiumografami trzeciego sezonu Stranger Things, Levi’s wykorzystał swoje obszerne archiwum, żeby wesprzeć tworzenie kostiumów wiernie oddających klimat serialu. Akcja najnowszego sezonu osadzona jest w 1985 roku. Zarówno wtedy, jak i dziś Levi’s wywierał ogromny wpływ na kulturę i codzienny styl. Dla Eleven, Dustina i reszty paczki zaprojektowano więc autentyczne stylizacje oparte na dawnych projektach marki. Historia mody lubi zataczać koło. Coraz częściej wracamy do kultowych marek i sprawdzonych rozwiązań. Dlatego powrót Levi’s do klasyki sprzed lat, dzięki kolekcji ze Stranger Things, to strzał w dziesiątkę! W sprzedaży online i w wybranych sklepach będzie już w lipcu. Zainspiruj się ulubionymi bohaterami i przenieś się do lat 80.

Obydwa zespoły współpracowały nad kampanią sfotografowaną w słynnym Starcourt Mall, na planie zdjęciowym serialu oraz na tle głównej scenografii 3 sezonu Stranger Things.

Czarno-żółta koszula Aztec Print Shirt i spodnie El Pleated Jean to stylizacja, w której oglądamy w serialu Eleven. Dustin natomiast występuje w charakterystycznej dla siebie czapce trucker hat oraz retro koszulce Ringer Tee z grafiką Camp Know Where.

W kolekcji znajduje się także wiele projektów, które nawiązują do charakteru serialu i jego tematyki. Koszulki oraz bluzy z cytatami znanymi z serialu, dżinsy i truckerki z wizerunkami bohaterów oraz t-shirt z batwingiem inspirowanym kultową już grafiką Stranger Things, to prawdziwa gratka dla fanów. Na szczególną uwagę zasługują także detale. Levi’s puszcza oko w stronę swoich klientów i odwraca do góry nogami czerwone wszywki czy naszywki na spodniach, nawiązując tym samym do Drugiej Strony.

Komentarze
5/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

21 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

3 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago