L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra otworzą 17. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest

Publiczność zebrana na sali

Do startu 17. edycji MFF Tofifest został nieco ponad miesiąc. Wiemy już, kto 19 października otworzy to wyjątkowe dla wszystkich miłośników kina wydarzenie!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbywający się w Toruniu otworzy w tym roku niezwykły projekt muzyczny – Rebel Babel Film Orchestra. To wyjątkowa, międzynarodowa orkiestra, która koncertuje na całym świecie zapraszając za każdym razem w swoje szeregi różnych artystów, niepokornie łącząc style i mieszając gatunki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Autor projektu Łukasz L.U.C Rostkowski, muzyczny wizjoner, tym razem zabierze publiczność w niezapomnianą filmową podróż w muzyczny świat Krzysztofa Komedy czy Jana A.P. Kaczmarka, który wybrzmiewa w m.in. filmach Romana Polańskiego, Marca Forstera czy Jerzego Hoffmana. Usłyszymy również szlagiery klasyki polskiego kina, między innymi piosenki Ach jak przyjemnie legendarnego Henryka Warsa.

Mocnym, toruńskim akcentem będzie ballada Nim wstanie dzień skomponowana przez Krzysztofa Komedę, będąca motywem przewodnim filmu Prawo i pięść. Obraz z 1964 roku, nazywany pierwszym polskim westernem, w całości został nakręcony właśnie w Toruniu.

L.U.C do toruńskiej odsłony swojego projektu zaprosił dwie artystki. Marię Sadowską, uznaną wokalistkę, reżyserkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, której wszechstronność pozwala łączyć tak różne gatunki, jak funk, elektronika, jazz czy pop oraz Dorotę Miśkiewicz zakotwiczoną w jazzie wokalistkę, kompozytorkę i skrzypaczkę.

Pozornie reprezentują odległe od siebie światy. W rzeczywistości łączy ich miłość do muzyki, odwaga w podbijaniu jej nowych kontynentów, śmiałość aranżacji i skłonność do stawiania sobie wysoko poprzeczki. W składzie toruńskiej orkiestry Rebel Babel usłyszymy pianistkę Dominikę Czajkowską i Whoop Group. Towarzyszyć im będzie trzydziestoosobowa orkiestra dęta z Władysławowa.

Koncert odbędzie się w sobotę 19 października w CKK Jordanki w Toruniu o godzinie 19:00. Bilety w cenie 65/75 PLN są dostępne do kupienia tutaj.

69225377 10157522733375912 8735861143878238208 n L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra otworzą 17. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News