Kwiecień plecień, a kogo w kwietniu usłyszmy na Smolnej?

Logo klubu Smolna na kolorowym tle

Z upragnieniem czekamy na koniec zimy i prawdziwą wiosnę. Jak co miesiąc, klub Smolna ogłasza kolejnych wykonawców, którzy wystąpią w stołecznej kamienicy. Tym razem, na liście headlinerów znaleźli się m.in. tacy artyści, jak DJ Koze, Apparat czy Boris Brejcha.

Kwiecień to pierwszy w pełni wiosenny miesiąc w roku i powiew wiosennej energii czuć również w wyborach programowych klubu Smolna. Przede wszystkim ze względu na wizyty DJ-a Koze i Apparata, których charakterystyczne, ciepłe brzmienia od lat zachwycają wielu fanów muzyki na świecie. W tym miesiącu oczywiście nie zabraknie również dobrego techno i innych brzmień – w końcu Smolna to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Kwiecień na Smolnej rozpocznie wielkanocna niedziela i kolejna odsłona klasycznego cyklu Locals Night, podczas którego odbędzie się premiera live’owej odsłony projektu Seltron 400, tworzonego przez Eltrona oraz SLG. Obok nich zagrają rezydenci i przyjaciele klubu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tydzień później odbędzie się specjalne wydarzenie pod nazwą LGBTQIAPK+, któremu będzie przyświecać zasada równości i wolności dla wszystkich – bez względu na orientację czy przekonania. Podczas tej nocy wystąpią m.in. Octo Octa czy Rouge Mary (znana z projektu Hercules & Love Affair). Następnej nocy na Smolnej pojawią się przedstawiciele festiwalu Audioriver, którzy wystąpią w klubie z okazji After Party po organizowanego przez nich Audioriver Lab. Headlinerem wydarzenia będzie Scuba, czyli charyzmatyczny szef wytwórni Hotflush Recordings.

Charyzmatyczną postacią niewątpliwie jest również Boris Brejcha, czyli reprezentant brzmień określanych jako high-tech minimal, a także bardzo popularny producent i DJ uwielbiany przez fanów na całym świecie. Niemiec wystąpi na Smolnej 13 kwietnia, a następnego dnia fanów klubu czekają dwa wydarzenia.

Najpierw koncert Omara Souleymana, czyli wyjątkowego artysty, który nie tylko współpracował z Björk i Four Tetem, ale stworzył również muzyczny styl rozpoznawalny na całym świecie. Po jego występie, noc zakończy się w klimatach techno, a głównym punktem wydarzenia będzie set Marco Baileya.

Bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko w tym miesiącu, ale i w całym roku będzie przyjazd do Polski DJ-a Koze, czyli jednego z najbardziej charakterystycznych i docenianych twórców w światowej elektronice. Artysta przyjedzie do Warszawy przed premierą swojego najnowszego albumu, na którym znajdzie się m.in. jego utwór Illumination z gościnnym udziałem Roísín Murphy. Ciekawie zapowiada się również występ drugiego gościa tego weekendu – DJ-a Tennisa, czyli człowieka stojącego za wytwórnią Life & Death. To tam swoje swoje wielkie hity wydawali m.in. Tale Of Us, Stephan Bodzin i Mind Against.

Ostatni weekend kwietnia rozpocznie się od mocnego uderzenia brzmień techno, a to za sprawą wydarzenia, którego bohaterami będą I Hate Models oraz Klaudia Gawlas, czyli znani przedstawiciele tego nurtu.

Z kolei następnej nocy w klubie Smolna wystąpi Apparat – artysta znany nie tylko ze świetnych solowych albumów, takich jak The Devil’s Walk i Krieg Und Frieden, ale również z projektu Moderat, który współtworzy razem z duetem Modeselektor.

Na deser, tuż przed długim weekendem majowym na Smolnej zagra Marcus Marr, znany m.in. ze świetnie przyjętych produkcji z wokalnym udziałem Cheta Fakera.

Pełny kwietniowy program prezentuje się następująco:

  • 01.04 Locals Night with Seltron400 live
  • 06.04 Lgbtqiapk+ with Octo Octa and Rouge Mary
  • 07.04 After Party po Audioriver Lab with Scuba
  • 13.04 Boris Brejcha
  • 14.04 Omar Souleyman / Marco Bailey
  • 20.04 DJ Koze
  • 21.04 DJ Tennis
  • 27.04 Klaudia Gawlas, I Hate Models
  • 28.04 Apparat
  • 30.04 Marcus Marr

Po więcej informacji zaglądajcie na fanpage klubu Smolna!

Kwiecień plecień, a kogo w kwietniu usłyszmy na Smolnej?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News