Kilka kadrów z postsowieckiej sceny artystycznej Europy Wschodniej

Widok betonowego bloku, a obok całująca się para

Szare, politycznie napędzane i mocno ocenzurowane obrazy Europy Wschodniej mamy już na szczęście za sobą. Zamiast tego, bycie postradzieckim artystą w dzisiejszych czasach najwyraźniej popłaca.

Postsowiecka rzeczywistość potrafi wzbudzić niebywałą kreatywność wśród wschodnich artystów, czego dowodem jest Post-Soviet Visions, która jest zbiorem zdjęć z kwitnącej sceny artystycznej Europy Wschodniej.

Współpracujący artyści z krajów byłego bloku wschodniego pochodzą z takich państw jak Gruzja, Niemcy, Łotwa, Polska, Rosja, Ukraina i Uzbekistan. Choć wszyscy dorastali w różnych krajach, łączy ich doświadczenie życia w komunistycznych państwach. Zdjęcia artystów są swoistą twórczą reakcją na te przeżycia.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


lysa Kobieta patrzy w obiektyw i pozuje

Prace artystów pokazują współczesny świat, w którym granice pomiędzy Wschodem a Zachodem powoli się zacierają. Zdjęcia przestają mieć charakter polityczny, skupiające uwagę na sprawy osobiste, a tematy seksualności, płci i stylu są stałym motywem prac fotografów.

kobieta skacze do wody z betonowego rusztowania kobieta z mezczyzna caluja sie czarnobiale zdjecie duzego okraglego budynku wysoki budynek otoczony wysoka mgla 1 2 Kilka kadrów z postsowieckiej sceny artystycznej Europy Wschodniej chlopak siedzacy na schodach, palacy papierosa

Tekst: Dominika Kowalewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News