Humanae – ludzkość według skali kolorów Pantone

Mozaika ze zdjęć kolorowych, na których widać ludzi o różnym kolorze skóry

Powstał projekt, który kwestionuje nasze postrzeganie koloru skóry. Jest on swoistym obaleniem dotychczasowego myślenia o rasach ludzkich, czy tożsamości etnicznej. Pokazuje,  że tak naprawdę wszyscy jesteśmy jednością.

Humanae to seria portretów, stworzona przez brazylijską fotografkę Angélicę Dass, w której poszczególne odcienie skóry przypisane są do skali kolorów Pantone. Projekt ten to ukłon w stronę różnorodności, a poprzez swoje fotografie artystka nadaje nowe znaczenie pojęciu rasy ludzkiej oraz dosadnie pokazuje, że wcale tak bardzo od siebie się nie różnimy.

Jak sama Dass mówi:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Słowa, jakimi opisujemy siebie nawzajem – czarny, żółty, biały – to wszystko nieprawda.

Projekt wciąż nie jest w pełni zrealizowany i nie ma dokładnej daty zakończenia, co pozwala wciąż mu się rozwijać. Udział w nim może wziąć każdy, kto chce zostać częścią globalnej mozaiki. Jak sama autorka podkreśla, jedynym ograniczeniem jest ludzka populacja.

Projekt Humanae można śledzić TU.

Portret kolorowy, przedstawia dziewczynkę z jasną skórą, blondynkę z delikatnymi piegami Portret kolorowy przedstawiający kobietę o jasno-brązowym odcieniu skóry, dużych ustach i chuście na głowie Fotografia portretowa kolorowa ukazująca mężczyznę o jasno-brązowym odcieniu skóry, drobnych dreadach i zaroście Fotografia portretowa kolorowa ukazująca mężczyznę o ciemno-brązowym kolorze skóry, ma szeroki noc i pełne usta. Posiada również zarost oraz drobny zarost na klatce piersiowej

Tekst: Kate Bee

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News