Jak składać bluzy z kapturem? ?

bluzy damskie

Jak składać bluzy z kapturem? Wbrew pozorom, jest to bardzo proste. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób składać bluzy, aby nie tylko było to dla nas wygodne, ale też aby nie pojawiały się nieestetyczne zagniecenia. Nie możemy też zapominać o tym, że składanie bluz, szczególnie z kapturem, pozwala na zaoszczędzenie bardzo dużej ilości miejsca w szafie. Bluzy sportowe, czy takie, które możemy założyć na co dzień, z reguły zajmują sporo miejsca w szafie. Jeśli jednak będziemy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy składaniu ubrań, a w szczególności bluz z długim rękawem i kapturem, z całą pewnością zyskamy dodatkową przestrzeń w naszej garderobie. 

Jak składać bluzę w najprostszy sposób?

Nie jest żadną tajemnicą, że nikt z nas nie lubi składania ubrań. To czasochłonne zajęcie a dodatkowo, nierzadko wymaga ono od nas precyzji. O ile w sytuacji, kiedy mamy składać koszulki nie przeznaczamy na tę czynność zbyt dużo czasu, o tyle w przypadku sposobu składania bluz metod jest tyle, ile osób. Pierwszym krokiem, niezależnie od tego, na który sposób złożenia bluzy się zdecydujemy, jest to aby bluza leżała równo na możliwie płaskiej powierzchni. W tym celu, rozłóż bluzę – np na stole lub na kanapie i wyrównaj wszelkie zagniecenia. Następnie, złóż kaptur w taki sposób, aby bluza tworzyła kwadrat – podobnie postępuj z rękawami. Powinieneś uzyskać kwadrat lub – w przypadku dłuższej bluzy – prostokąt. Następnie złóż boki bluzy tak, aby powstał prostokąt. W zależności od tego, czy bluza jest długa, czy też nie, złóż jej całość na pół. W ten sposób bluza znacznie zmniejszy swoją wielkość i nie będziesz potrzebować dodatkowego miejsca w szafie na przechowywanie ubrań. 

damskie bluzy

Czy bluzy z kapturem można wieszać?

Czy bluzy damskie z kapturem możemy powiesić na wieszaku? Odpowiedź na pytanie jest dość złożona, bo tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile miejsca w szafie mamy i ile chcemy zaoszczędzić. Przechowywanie bluz jest znacznie wygodniejsze, jeśli są one złożone. Poza tym, wieszaki lepiej przeznaczyć na koszule czy sukienki, aniżeli na bluzę. Powód jest bardzo prosty – składanie koszul, nawet jeśli wykonamy je bardzo dokładnie – spowoduje, że powstaną nieestetyczne zagniecenia. Oczywiście możemy złożyć koszulę, jednakże musimy się liczyć z tym, że po jej wyjęciu z szafy, i tak będzie trzeba ją uprasować. Złożenie bluzy – np. kupionej na https://answear.com/k/on/odziez/bluzy pozwala nie tylko na oszczędzenie sobie prasowania jej po wyjęciu z szafy, ale też da dodatkową przestrzeń właśnie na inne ubrania, które mogą się pognieść nawet jak będą złożone. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kaptur – czy to zawsze musi być problem przy złożeniu?

Składanie koszulki, sukienki czy nawet koszuli, jest proste, ponieważ nie posiadają one kaptura. Kaptur w bluzie należy odpowiednio zabezpieczyć i złożyć w taki sposób, aby nie wystawał. Dla wielu osób, może to stanowić problem. Zdecydowanie prościej złożyć bluzę, która nie posiada kaptura, aniżeli taką, która ten kaptur ma. Nie ma się jednak co przejmować – sposobów składania takiego ubrania, którym jest bluza z kapturem jest mnóstwo i z całą pewnością każdy w tym aspekcie znajdzie taki, który będzie nie tylko wygodny, ale też pozwoli na zaoszczędzenie maksymalnej przestrzeni w szafie.

Dlaczego warto składać ubrania?

Czy składać koszulki? Sukienki? Bluzy? To także bardzo częste pytania, jeśli chodzi o to, jak przechowywać ubrania. Nie ma co jednak dyskutować, ponieważ sposób przechowywania ubrań jest bardzo ważny. Nie tylko zaoszczędzimy znaczną ilość miejsca w naszej szafie, ale też zadbamy o to, aby nasze ubrania się nie niszczyły. Swetry, spódnice czy właśnie wspomniane wcześniej bluzy z kapturem posłużą nam znacznie dłużej, jeśli zadbamy nie tylko o to, aby prać je w odpowiednich warunkach, ale też i o to, aby zostały one porządnie złożone. Jeśli jednak bardzo nie lubisz składania ubrań, możesz je rozwiesić na wieszakach – to nic złego. Pamiętaj jednak, że składając bluzę za każdym razem, bardzo szybko opanujesz najprostsze i najlepsze metody jej składania – niezależnie od tego, czy trzymasz bluzy w szafie, komodzie czy szufladzie. 

Zobacz też:

Apaszka na głowie – jak ją wiązać i z czym łączyć?

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News