Hotel Missoni

Ciekawy, a zarazem prosty design hotelu wynika z założeń obranych przez Missoni. Każdy ich hoteli powinien być wkomponowany w stylistykę wybranego miejsca. Dlatego wybudowany w Edynburgu hotel doskonale wpisuje się w klasyczną architekturę centrum miasta. Hotel Missoni to połączenie ponadczasowego stylu z wymaganiami współczesnych turystów.

2775480_27_z

2775480_31_z

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Wchodząc do hotelu od razu rzuca się w oczy design Missoni. W hołdzie dla Szkockiej kultury zobaczymy dzieła Charlsa Rennie Mackintosh. W lobby znajdują się dwie ogromne przepełnione mozaikami urny, które stanowią znak firmowy marki. Wnętrze hotelu utrzymane jest w prostej, podstawowej kolorystyce. Stylowe monochromatyczne użycie kolorów wymieszane jest z charakterystycznymi dla Missoni wzrorami.

Satellite (3)

2775480_29_z

Rositia Missoni połączyła obłędne, klasyczne dla domu mody printy, we współpracy z projektantami, których sama uwielbia. Marcel Wanders, Eero Saarinen i Arne Jacobson zaprojektowali 6 pięter, na których goście mogą odkrywać różne dzieła sztuki. 

Hotel oferuje 136 pokoi i apartamentów. Okna niektórych z nich wychodzą na zabytkową część miasta. Wnętrza pokoi to kontynuacja czarno białego designu, który przełamywany jest falą kolorów. W ofercie znajdziemy również prywatne sale konferencyjne i spa.

 

Missoni_Ed_010_270611

Missoni_Ed_017_270611

Missoni_Ed_022_270611

Missoni_Ed_029_270611

Miłośnicy kuchni włoskiej na pewno będą zadowoleni z dań podawanych w Cucin’ie. Restauracja znajduje się w samym sercu hotelu i może ugościć ponad 100 osób. Otwarta przez cały dzień, w swojej ofercie serwuje świeże i sezonowe dania włoskie. Wszystkie potrawy podawane są na zastawach pochodzących z kolekcji Missoni Home.

Znajdujący się tutaj bar to miejsce odwiedzane nie tylko przez gości hotelu, ale również mieszkańców i turystów. Poza klasycznymi koktajlami znajdziemy tu drinki, które przygotowane zostały na zlecenie Baru Missoni.

Satellite

Satellite (2)

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News