Hiro weekenduje: gdzie pójść i co zobaczyć?

Pogoda wreszcie dopisuje, więc nadchodzący weekend trzeba wykorzystać jak najlepiej. Specjalnie dla was wybraliśmy kilka ciekawych eventów, które będą miały miejsce w stolicy. Dla każdego coś fajnego.

Nad Wisłą

W ten weekend nad naszą piękną rzeką na pewno nie będziecie się nudzić. Otwarcie sezonu w Temacie Rzeka: w pierwszy dzień odbędzie się life performance duetu Steve Nash & Fallcon1 i występ DJ-a Tenessee, a w sobotę zaprezentują się rezydenci TRz oraz artyści, którzy gościć będą podczas cyklicznych wydarzeń.
Otwiera się również Plażowa. W piątek ukłon w stronę wszystkich fanów zamkniętego klubu 1500m2 – 1500 dj’s night. W sobotę koncert Jazzpospolita, czyli mieszanka jazzu, post-rocka i elektroniki. Ponadto zajęcia z Jogi plażowej w sobotę i niedzielę od 12.00.
Otwarcie Hocków Klocków i WEGE Piknik to trzy dni pełne muzyki, imprez i piknikowania. W piątek „Noc miłości”, w sobotę największe szlagiery minionej dekady ze wszystkich kontynentów i pełny przekrój gatunków, a w niedzielę Wege Piknik, czyli wielkie święto wegańskiego jedzenia.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Festiwal Warszawa Czyta 2015

Kilkudniowy event poświęcony książce „Chamowo” Mirosława Białoszewskiego, która staje się punktem wyjścia do dyskusji i różnego rodzaju działań. Tym razem będą to: dźwiękospacer po Chanowie, ul. Lizbońskiej i okolicach, warsztaty komiksowe dla dzieci, gra miejska, czytanie performatywne oraz Maraton ilustracji (dla amatorów i profesjonalistek), czyli wspólne tworzenie czarno – białego albumu na podstawie wybranych fragmentów „Chamowa”.

1GB

PIĄTEK

WYSTAWA | Roman Vishniac: Fotografia, 1920-1975

Wystawa prac urodzonego w Moskwie żydowskiego fotografa, który po rewolucji październikowej wyemigrował do Berlina. Na swoich zdjęciach uwiecznił życie ulicy, tworząc błyskotliwą, ironizującą kronikę wizualną swego przybranego miasta, a jednocześnie eksperymentując z nowym podejściem do kadru i kompozycji. Przejawy represji wobec Żydów to główny temat jego prac.

Miejsce: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Godziny: od 8 maja do 31 sierpnia, codziennie w czasie otwarcia Muzeum

Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, 30 zł rodzinny

Koncert zespołu HVOB

Duet reprezentujący słynny label Olivera Koletzkiego, Stil Vor Talent, zagra w Warszawie w ramach trasy promującej ostatni album grupy – „Trialog”. Ich pierwsze utwory, które pojawiły się w sieci, spowodowały prawdziwe poruszenie w całej Europie i szybko zaczęły podbijać listy przebojów. Ich występ na pewno ucieszy fanów muzyki elektronicznej.

Miejsce: Basen, ul. Marii Konopnickiej 6

Godziny: 21.00

Bilety: 40/50 zł

large

SOBOTA

Runmageddon Classic

Na trasie tego biegu uczestnicy natkną się aż na 50 przeszkód i przebiegną dystans dwunastu kilometrów w ekstremalnych warunkach. Na końcu oczywiście czekają na nich nagrody w 4 kategoriach: dla mężczyzn, dla kobiet, oraz w klasyfikacji drużynowej – dla największych i najszybszych ekip. Podejmiecie wyzwanie?

Miejsce: Tor wyścigów konnych na Służewcu

Godzina: 9.00

Piknik Naukowy

Święto światła zorganizowane przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Zobaczymy na nim zarówno ręcznie krzesany ogień, jak i najnowocześniejsze świetlówki i diody LED. Będzie można zagrać na laserowej harfie, zbudować światłowód z galaretki i sprawdzić, czy barwy mają własną melodię.

Miejsce: Stadion Narodowy
Godziny: 11.00

Piknik Filmowy

Coś dla miłośników dobrego kina, czyli dzień otwarty w Warszawskiej Szkole Filmowej. W programie porady i konsultacje ze specjalistami z branży, warsztaty filmowe i fotograficzne, skanowanie twarzy 3D, pokazy w Kinie Elektronik oraz grill.

Miejsce: Warszawska Szkoła Filmowa, ul. gen. J. Zajączka 7
Godziny: 11.00 – 15.00

tumblr_mef4vzPsjQ1rgwbnzo1_400

Warsaw Challenge 2015

W sobotę rozpocznie się również jubileuszowe 10. stracie najlepszych ekip breakdance’owych z całego świata. Nie zabraknie mocnego akcentu muzycznego – na scenie wystąpią między innymi: Kaliber 44, Włodi oraz Rychu Peja.

Miejsce: pod Pałacem Kultury i Nauki
Godziny: sobota i niedziela 15.00 – 20.00

Festiwal Dobrego Jedzenia

Prawdziwe święto dla tych, którzy lubią smacznie zjeść, czyli inauguracja targu warzywno-spożywczego i Slow Food Festival w jednym. W tym miejscu na pewno każdy „wrzuci coś na ząb” i przekona się, że zdrowe jedzenie to smaczne jedzenie.

Miejsce: Osiedle Jazdów, ul. Jazdów 3/12
Godziny: 10.00 – 17.00

tumblr_m9wb9qoxF61qd6k8fo1_500

NIEDZIELA

Salon Gier

Jeżeli wykończą Was atrakcje poprzednich dni, wpadajcie na leniwą niedzielę z grami. Szachy, planszówki, kości, karty, bierki i wiele innych, a wszystko w relaksującej atmosferze, z dobrą muzyką i pysznym wege jedzeniem. Gry zabieramy ze sobą lub korzystamy z tego, co znajdziemy na miejscu.

Miejsce: A.D.A PUŁAWSKA, ul. Puławska 37

Piknik Hanami 2015

Tradycyjny piknik japoński organizowany, jak co roku, przez szkołę języka japońskiego RakuGaku. Jeśli kochasz mangę, anime, japońską kuchnię i sztuki walki oraz inne charakterystyczne elementy tej kultury– to propozycja idealna dla ciebie.

Miejsce: Pole Mokotowskie, w pobliżu skrzyżowania ul. Żwirki i Wigury z ul. Banacha
Godziny: 10.00 – 16.00

Piknik Warszawski

Prawie czterdzieści lokalnych sklepików, food trucków i restauracyjek weźmie udział w Pikniku Warszawskim. W każdą niedzielę, aż do końca wakacji, będziemy mogli tam wypocząć, zjeść świeże dania i kupić regionalne przysmaki oraz produkty polskich projektantów.

Miejsce: ISKRA Pole Mokotowskie, ul. Wawelska 5
Godzina: 12.00

reggie-watts-comedy-bang-bang-gif-party

To jak? Gdzie się wybieracie?

 

tekst | Aleksandra Barcz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News