Co Jest Grane 24 zaprasza na wydarzenie „Pożegnanie z Emilią”

W piątek 6 maja Co Jest Grane 24 i Muzeum Sztuki Nowoczesnej koncertowo pożegnają pawilon „Emilia”. W budynku Muzeum zagrają Kamp!, Soniamiki i Wojciech Bąkowski.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej opuszcza swoją dotychczasową siedzibę przy ulicy Emilii Plater 51 w Warszawie. Wyprowadzka i pusta przestrzeń tego modernistycznego pawilonu to okazja do tego, by już w piątek 6 maja kulturalnie pożegnać się z tym miejscem.

W programie wydarzenia, na które zapraszają Co Jest Grane 24 i Muzeum Sztuki Nowoczesnej, koncerty zespołów Kamp!, Soniamiki i Wojciecha Bąkowskiego, akcje artystyczne przygotowane specjalnie na tę okazję przez Kwiaciarnię Grafiki oraz multimedialny spacer po budynku Muzeum, na który zaprasza Dariusz Bartoszewicz, varsavianista i dziennikarz „Gazety Stołecznej”.


Potrzebujesz MacBooka? Razem z ekspertami Lantre wybraliśmy maszynę dla ciebie 💻🍏👍

#PożegnaniezEmilią

Piątek, 6 maja, godz. 20.00. Pawilon Emilia, siedziba MSN, ul. Emilii Plater 51 w Warszawie. Wstęp: 20 zł. Bilety dostępne na ebilet.pl.

Emilia_740x485

Kamp! – przodownicy nowej, młodej fali synthpopu w Polsce, artyści, którzy dzięki swojej muzyce zwiedzili już spory kawał świata, goszcząc na najciekawszych i najważniejszych festiwalach muzycznych, w Polsce i zagranicą – od SXSW w Teksasie po The Great Escape w Brighton.

Soniamiki – połączenie elektroniki i popu najwyższej próby. Jej muzyka, solowy projekt Zosi Mikuckiej jest pełen przeciwieństw. Mikucka zderza ze sobą sentymentalne ciepłe brzmienia syntezatorów z dźwiękowym minimalizmem. Hołduje filozofii zrób-to-sam, na własna rękę produkuje nagrania, samodzielnie projektuje okładki płyt i kręci teledyski.

Kwiaciarnia Grafiki- to projekt, przedsięwzięcie Marty Kwiatek i Kwiatka, znanych też jako kolektyw Kwiatuchi, organizatorów festiwalu Sitodruku, wycieczek rowerowych Tour de Varsovie. W swojej Kwiaciarni na Powiślu zajmują się projektowaniem magazynów, książek, logotypów a także stron internetowych, prowadzą warsztaty z sitodruku. Pracownia zaprojektowała też neon poświęcony pamięci Davida Bowiego, który zawiśnie na Dworcu Gdańskim.

Wojciech Bąkowski – grafik, twórca rysunków, eksperymentalnych filmów animowanych, muzyki alternatywnej, poeta i performancer. Wojtek znany jest z tworzenia animowanych filmów mówionych. Wytwarza indywidualny styl, czerpie zarówno z języka ulicy, stylistyki Nowej Fali lat osiemdziesiątych jak i buduje skojarzenia z Mironem Białoszewskim, Samuelem Beckettem czy Jamesem Joyce’em.

#PożegnaniezEmilią

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News