Esencja lodowca zamknięta w butelce

Finlandia Renifer

Coraz częściej zwracamy się ku naturze. Dotyczy to stylu życia, dbałości o nią, a także naszych codziennych wyborów konsumenckich. Umiejętność współgrania z naturą jest narodową cechą Finów. I tutaj zaczyna się opowieść o kraju, w którym Słońce spotyka się z Księżycem oraz o marce, która korzysta z dobrodziejstw natury w najbardziej odpowiedzialny i ekologiczny sposób na świecie.

Suomi czyli Finlandia

Finlandia kojarzy się przede wszystkim z chłodem, dobrym designem, zachowawczością oraz mistycyzmem swoich rodaków. Warto uzupełnić tę mapę skojarzeń o bogactwo fauny i flory oraz specyfikę tamtejszych rytuałów. Finlandia to przede wszystkim kraina dwóch tysięcy jezior, dziewiczych lasów, wyjątkowo żyznej gleby i krystalicznie czystej wody. Szczególnym jest też specyficzny klimat oraz egzotyka zjawisk takich jak zorza polarna czy midnight sun – czyli białe noce, podczas, których Księżyc spotyka Słońce niezachodzące za horyzont przez blisko 4 miesiące. To czas kiedy Suomi ( fiń. Finlandia ) tętni życiem i zbiera plony, by przetrwać resztę spowitego w ciemności roku.

zorza finlandia scaled Esencja lodowca zamknięta w butelce

Sami  Finowie są do natury niezwykle przywiązani, traktując ją z ogromnym szacunkiem i niemal namaszczeniem. Przejawia się ono właściwie w każdym aspekcie ich życia. Zaczynając od utrzymywania najczystszych źródeł, przechodząc przez prowadzenie ekologicznych upraw, na najbardziej rozwiniętym systemie recyklingu kończąc. Fin prędzej zainwestuje w saunę niż w samochód, nie łatwo jest się z nim zaprzyjaźnić. Nie jest to jednak niemożliwe, ale wymaga czasu. To świadczy nie tylko o przywiązaniu do tradycji, ale też odpowiedzialności i wyrafinowaniu w doborze otoczenia pod każdym względem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


O dwóch białych reniferach na tle północnego słońca

To czym Finlandia może się jeszcze pochwalić to kultywowanie rytuałów i tradycji. Najlepiej odzwierciedla to dbałość i bezkompromisowość w procesie przygotowania jednego z głównych towarów eksportowych czyli Finlandia Vodka. Sam rytualny przyjacielski toast “Kippis” i wspólny czas na łonie natury, odbywa się nierzadko właśnie w towarzystwie tego trunku. Receptura strzeżona jest przez sam fiński rząd. Przy czym bogactwo surowców, wykorzystywanych do produkcji Finlandia Vodka jest więcej niż imponujące.

Landscape Finland scaled Esencja lodowca zamknięta w butelce

Jęczmień od lokalnych rolników z nizin regionu Pohjanamaa. Wyjątkowa woda polodowcowa, filtrowana naturalnie przez morenę w miejscowości Rajamaki. Sam proces destylacji odbywa się w jednej z najnowocześniejszych destylarni na świecie, przy czym służyć ona może jako wzór produkcji zero waste. Wszystko dzieje się bez najmniejszej szkody dla środowiska naturalnego. Tak konsekwentna dbałość o naturę, która idzie w parze z wysokim poziomem odpowiedzialności społecznej to powód do dumy każdego Fina. Nawiązanie do niepowtarzalnej fińskiej natury odzwierciedla również logo marki – dwa renifery na tle północnego słońca.

Finlandia Vodka – esencja kraju Suomi

FinlandiaVodka scaled Esencja lodowca zamknięta w butelce

Finlandia Vodka, obok wyselekcjonowanych surowców i dbałości o detale, charakteryzuje się też różnorodnością. Pomimo tego, że produkcję wódki jako wysokoprocentowego trunku rozpoczęto blisko sto lat później niż w Polsce, nie przeszkodziło to Finlandii zdobyć statusu lidera pod względem jakości.

Poza klasyczną odsłoną Finlandia Vodka, na drodze rozszerzania asortymentu marka Finlandia zdecydowała się wykorzystać kolejny dar krajów nordyckich czyli żurawinę. Na jej bazie stworzono dwa produkty: Finlandia Vodka Redberry o czerwonej barwie i wytrawnych nutach oraz Finlandia Vodka Cranberry stworzona z myślą o amatorach słodkich nut. W ofercie znaleźć można też inne propozycje, wzbogacone dodatkiem takich owoców jak grejpfrut czy żurawina. Dostępna jest również wersja z dodatkiem limonki, kokosa, maliny oraz wytrawnej żurawiny.

Finlandia Vodka to flagowy towar eksportowy. Warto podkreślić, że towar eksportowy to termin nieprzypadkowy, bowiem cały proces produkcji, od kontaktu z rolnikiem po gotową butelkę odbywa się właśnie na fińskiej ziemi. Stąd wysoka jakość, aptekarska dokładność i powtarzalność zawartości każdej butelki.

1000x750px FV Photo RBG 8 Esencja lodowca zamknięta w butelce

1000x750px FV Photo RBG 5 Esencja lodowca zamknięta w butelce

1000x750px FV Photo RBG 3 Esencja lodowca zamknięta w butelce

1000x750px FV Photo RBG 1 Esencja lodowca zamknięta w butelce

Pij odpowiedzialnie. www.pijodpowiedzialnie.pl Finlandia i Finlandia Vodka są zarejestrowanymi znakami towarowymi. ©2021 Brown-Forman Finland. Wszystkie prawa zastrzeżone. Materiał przeznaczony dla osób pełnoletnich. Nie przekazuj go osobom w wieku poniżej 18 lat.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News