Ed Sheeran zdradził, jaka historia kryje się za utworem, który otworzył mu drogę do świata muzyki

Rudowłosy mężczyzna z gitarą

Jeśli jesteście fanami Eda Sheerana, na pewno znacie utwór We Are, dzięki któremu artysta zyskał szansę na wejście do świata muzyki.

Życie Eda nie zawsze było usłane różami, o czym możemy się przekonać, czytając najnowszą książką Ed Sheeran, napisaną przez Seana Smitha. To właśnie w niej znajdziemy historię kryjącą się za tym jednym z pierwszych utworów artysty.

Utwór We Are został napisany dla uhonorowania pamięci najlepszego przyjaciela Eda, Stuarta Dinesa, który zginął w wypadku samochodowym 13 lat temu. 14-letni wówczas Sheeran, nie mogąc poradzić sobie ze stratą przyjaciela, postanowił przelać swój smutek w słowa i melodię.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


I chociaż racja – większość utworów Eda jest o miłości i związkach, tak We Are to poruszający hołd dla przyjaciela, skupiający się na smutku i poczuciu straty. Sam artysta przyznał, że to właśnie ten utwór był jego przepustką do kontraktu z wytwórnią.

3/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News