Dobry sex i unikanie stresu to sposób lepsze życie

Dobry sex w regularnych dawkach to podstawa dobrego życia. Nie chodzi wyłącznie o dobre samopoczucie czy rozładowanie napięć. To świetne remedium na wszelkie dolegliwości ducha i ciała. Ma wpływ na nasz nastrój, ale także na wiele aspektów naszego zdrowia. W przypadku mężczyzn w wielkim stopniu wpływa na przykład na jakość nasienia, co jest jednym z podstawowych czynników wpływających na powodzenie zapłodnienia. Oczywiście problemy z płodnością mogą wynikać zarówno z przyczyn zdrowotnych kobiety, jak i mężczyzny, jednak jakość spermy jest czymś, na co można sprawnie i bezpiecznie wpłynąć całkowicie naturalnymi metodami. Każdy mężczyzna powinien dbać o swoje libido oraz płodność, zwracając uwagę przede wszystkim na styl życia.

Dlaczego jakość nasienia jest ważna?

Jakość nasienia jest niezwykle ważna, aby mogło dojść do zapłodnienia oraz aby plemniki otrzymywały wszystkie niezbędne składniki odżywcze do poruszania się i wzrostu. W spermie znajdują się bowiem nie tylko same plemniki, ale również aminokwasy, witaminy, minerały, hormony czy cholesterol. Wszystkie te związki są ważne, zapewniając plemnikom środowisko przeżycia. Wpływają one również na ich budowę, wytrzymałość i zdolność przemieszczania się w drogach rodnych kobiety. Sprawne, szybkie plemniki znacznie efektywniej docierają do komórki jajowej, powodując jej zapłodnienie. Na jakość nasienia wpływa w dużej mierze styl życia.

Co pogarsza jakość nasienia?

Jakość nasienia pogarszają czynniki takie jak: nieodpowiednia dieta, noszenie zbyt obcisłej bielizny, brak aktywności fizycznej czy nadmiar stresu w życiu. Nie bez znaczenia są również choroby ogólnoustrojowe oraz przyjmowane leki. W dzisiejszych czasach życie przebiega szybko, a ludzie mają mnóstwo zmartwień. Stres towarzyszy nam na każdym kroku. Z powodu braku czasu sięgamy po niezdrowe lub przetworzone jedzenie. Wszystko to nie pozostaje bez znaczenia dla płodności. Dlatego mężczyzna powinien wspierać swoje zdrowie, libido i potencję. Podczas starania się o potomstwo może regularnie przyjmować kapsułki z wyciągami roślinnymi, dostępne np. na wapteka.pl. Ważne, aby przyjmowanie suplementy były bezpieczne i skuteczne.

5 sposobów na poprawę jakości nasienia

Wśród 5 najskuteczniejszych, naturalnych sposobów na poprawę jakości nasienia znajdują się:

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

  1. odpowiednia dieta,
  2. regularna aktywność fizyczna,
  3. regularna aktywność seksualna,
  4. unikanie używek,
  5. unikanie stresu.

Odpowiednia dieta jest jednym z ważniejszych czynników. Powinna być bogata w antyoksydanty, witaminy i minerały – zwłaszcza cynk, witaminę E, witaminę C, selen oraz koenzym Q10. Ważne są również nienasycone kwasy tłuszczowe, które wzmacniają plemniki. Należy unikać używek, czyli papierosów, kawy, alkoholu. Na ile to możliwe warto ograniczyć spożycie ostrych, rozgrzewających przypraw i pokarmów, ponieważ wyższe temperatury nie sprzyjają ruchliwości plemników. Dobrą opcją jest wprowadzenie do diety suplementów na potencję, które zawierają najważniejsze, naturalne związki aktywne poprawiające jakość nasienia.

https://giphy.com/gifs/crush-124ySNrM8Rt8go

Regularna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na całe zdrowie, nie tylko na jakość spermy. Stabilizuje gospodarkę hormonalną, która odgrywa kluczową rolę w męskiej płodności, a także pozwala zachować prawidłową wagę. Otyłość i nadwaga są czynnikami zmniejszającymi płodność. Należy jednak uważać na zbyt intensywną aktywność, wymagającą dużego wysiłku – obydwie skrajności nie są mile widziane. Ważne jest, aby para starająca się o dziecko współżyła ze sobą nie tylko w dni płodne. Regularna aktywność seksualna poprawia jakość nasienia i pobudza jego produkcję. W efekcie plemniki są bardziej ruchliwe, a ich liczba w spermie znacznie wzrasta.

Na koniec należy wspomnieć o konieczności unikania stresu. Nadmiar stresu powoduje gromadzenie się w organizmie wolnych rodników, które zmniejszają płodność, a niekiedy wręcz prowadzą do bezpłodności. Dodatkowo pogarszają krążenie (również w okolicach męskich narządów płciowych) i zaburzają gospodarkę hormonalną. Mężczyzna żyjący w stresie wykazuje mniejszą chęć do współżycia, co ma związek ze spadkiem libido. Innymi słowy – stres nie sprzyja płodności.

Zobacz też: 6 seriali i filmów na Netflix, które otwarcie mówią o seksie

6 seriali i filmów na Netflix, które otwarcie mówią o seksie

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News