Dlaczego warto robić zdjęcia dronem?

dlaczego warto robić zdjęcia dronem

Drony to bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w kamerę. Pozwalają na tworzenie wyjątkowych ujęć z lotu ptaka. Ponadto znajdują zastosowanie w lataniu rekreacyjnym oraz w warunkach sportowych. W artykule podpowiemy, o czym pamiętać podczas robienia zdjęć i kręcenia filmów dronem.

Dlaczego zdjęcia robione dronem są wyjątkowe?

Zdjęcia robione za pomocą drona cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Wielu z nas czerpie bowiem przyjemność ze sterowania statkiem powietrznym. Jest to doskonały sposób na stworzenie niepowtarzalnych ujęć z wakacji oraz spotkań rodzinnych. Będą stanowić wspaniałą pamiątkę na resztę życia. Dodatkowo jest to niezastąpione urządzenie dla każdego miłośnika mediów społecznościowych, któremu zależy na publikowaniu ciekawych fotografii.

Drony coraz częściej wykorzystywane są także w obszarze zawodowym. Na wykonanie zdjęć z powietrza powszechnie decydują się agencje nieruchomości. Fotografie z lotu ptaka pozwalają na pokazanie atrakcyjnej okolicy domu wystawionego na sprzedaż. Co więcej, wizualizują bryłę budynku oraz wielkość posesji, zachęcając do kupna. Z dronów korzystają jednocześnie zawodowi fotografowie, operatorzy filmowi i vlogerzy. Zdjęcia wykonane z powietrza zachwycają zleceniodawców oraz mają większą wartość marketingową.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


O czym pamiętać podczas robienia zdjęć dronem?

Chcesz robić samodzielnie zdjęcia dronem? W pierwszej kolejność znajdź odpowiednie miejsce. Operatorzy podkreślają, że za sukces zdjęcia odpowiada przede wszystkim lokalizacja. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie rozpocząć lot, możesz skorzystać z Google Earth oraz zdjęć satelitarnych. Wybierz przy tym odpowiedni dzień. Światło oraz warunki atmosferyczne pozwalają na stworzenie zapierających dech w piersiach ujęć z lotu ptaka.

Nie zapomnij również o wyborze sprzętu. Jeśli zależy Ci na nagraniach wysokiej jakości, postaw na modele profesjonalne. Dodatkowo wyposaż się w dwa podstawowe rodzaje obiektywów: o standardowej ogniskowej i szerokokątny. Pierwszy z nich pozwoli na robienie zbliżeń oraz uwiecznianie najbardziej interesujących detali. Szerokokątny natomiast sprawdzi się podczas robienia ujęć całych obiektów oraz zdjęć panoramicznych. Fotografie zapisuj w formacie RAW, który ułatwia późniejszą obróbkę oraz wydobywanie zacienionych i prześwietlonych detali.

Jaki dron profesjonalny do robienia zdjęć wybrać?

Profesjonalny dron do robienia zdjęć powinien mieć przede wszystkim dobrą kamerę. W ofercie licznych producentów znajdziesz urządzenia robiące zdjęcia w rozdzielczości 4K. Podczas wyboru weź pod uwagę funkcję regulacji migawki, autofocus oraz możliwość ustawienia innych trybów pracy. Ciekawym rozwiązaniem będzie dron DJI Air 3 wyposażony w dwie kamery i zaawansowany system wykrywania przeszkód. Jest to kompaktowe urządzenie z kamerą szerokokątną, teleobiektywem i 3-krotnym zoomem. Intuicyjna aparatura sterująca pozwala na precyzyjne kierowanie statkiem.

Ciekawym modelem będzie także lekki dron DJI Mini 3 Pro RC. Dzięki niskiej wadze możesz sterować nim w wielu krajach bez konieczności rejestracji. Tym samym stanowi świetny wybór dla podróżników. Oferuje szereg profesjonalnych trybów, ułatwiając kręcenie ciekawych filmów w wysokiej rozdzielczości. Odznacza się przy tym aerodynamiczną konstrukcją i ponadprzeciętną wydajnością lotu.

Zobacz też: 30 najlepszych zdjęć zrobionych dronem z 5. edycji konkursu Dronestagram

30 najlepszych zdjęć zrobionych dronem z 5. edycji konkursu Dronestagram

Zobacz też: Czarnobyl. Video z drona

Czarnobyl. Video z drona

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News