Dlaczego warto mieć Martensy?

martensy

Buty Dr Martens charakteryzują się dużą rozpoznawalnością na całym świecie. Unikalny projekt sprawił, że obuwie stało się nieodłącznym elementem wielu subkultur. Aż trudno uwierzyć, że to powszechnie znane dziś dzieło wyszło spod ręki lekarza, który wpadł na ten pomysł zupełnie przypadkiem. Jak ewoluowała historia marki i dlaczego warto mieć Martensy w swojej szafie?

Szczęście w nieszczęściu

Klaus Maertens był lekarzem wojskowym, który pracował dla hitlerowskich Niemiec. Przygnieciony nawałem obowiązków postanowił udać się na odpoczynek. W roku 1945 wybrał się w Alpy. Piesze wędrówki odbywał w ciężkich, wojskowych butach, które doprowadziły do urazu kostki. Lekarz wprowadził do obuwia kilka zmian – zastosował między innymi wyściółkę amortyzującą, otrzymując wygodne buty, które zniwelowały powstały uraz.

buty dr martens Dlaczego warto mieć Martensy?

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Po powrocie z urlopu lekarz postanowił wdrożyć swój pomysł w życie. Wykorzystał wówczas liczne zapasy skór, jakimi dysponował dzięki Niemcom plądrującym zakłady szewskie. Maertens wyprodukował pokaźną kolekcję butów, jednak początkowo nic nie zwiastowało rychłego sukcesu. Zainteresowanie obuwiem było raczej niewielkie. Wszystko ruszyło w momencie nawiązania współpracy z kolegą ze studiów, której efektem było wprowadzenie butów do masowej produkcji.

Wyraz niezależności

Obuwie Dr Martens jest dziś szczególnie popularne w niektórych subkulturach. Użytkownicy traktują je jako wyraz oryginalności i niezależności. Solidnie wykonane, sprawiające wrażenie ciężkich obuwie nabrało dziś jednak zupełnie nowego wydźwięku. Świat mody przyjął je z zaskakującą lekkością, na każdym kroku podkreślając ich wszechstronność. Pomimo wysokiej cholewki obuwie chętnie zestawiane jest ze spódniczkami czy klasycznymi rurkami – również w wersji dla mężczyzn.

Niemiecka jakość

Wiele produktów zachodnich sąsiadów odznacza się wyjątkową jakością. Mowa tu przede wszystkim o artykułach chemicznych czy niektórych wyrobach spożywczych. Na uwagę zasługują jednak również te właśnie buty. Są niezwykle starannie wykonane i bardzo trwałe. Jako ciekawostkę można dodać, że w początkowych fazach produkcji do ich wytworzenia wykorzystywano wraki samolotów Luftwaffe. Dziś założenia marki pozostały – obuwie jest niezwykle solidne, a przy tym bardzo komfortowe. Znakomicie amortyzują stopę, do tego rewelacyjnie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych, wykazując wysoką odporność na zniszczenia.

buty martensy Dlaczego warto mieć Martensy?

Wysoka jakość materiałów przekłada się na niemałą cenę. Nie zniechęca to jednak fanów marki, którzy dziś są w stanie wydać kilkaset złotych na kolejną parę Martensów. Wydatek nie jest zbyt bolesny, jeśli spojrzy się na to w perspektywie czasu. Para butów jest niezwykle wytrzymała i przy odpowiedniej pielęgnacji można je użytkować przez wiele lat.

Modele marki idealnie wpisują się we współczesne uliczne stylizacje. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala dostosować je do unikalnego stylu. Dziś buty Dr Martens pozostają synonimem ekstrawagancji.

Partnerem materiału jest Eastend – Twoje buty Dr. Martens.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News