Czym właściwie jest twardość materaca i jakie są jej rodzaje? 

Twardość materaca

O wyborze materaca nie powinna decydować najniższa cena w pierwszym lepszym sklepie. Pamiętaj, że kupujesz produkt na lata, który ma być inwestycją w twoje zdrowie i samopoczucie. Dlatego wybierz taki, który podtrzyma sylwetkę i dopasuje się do krzywizn anatomicznych ciała.

Brak niemiłych ucisków i odpowiednia twardość  wkładu to przepis na prawdziwie królewski sen! Kluczem do sukcesu jest też dobór parametrów materaca do ciężaru ciała śpiącego. Pomoże ci w tym czterostopniowa skala H, określająca twardość (z ang. hardness). Prezentuje się ona następująco:

  • H1- materac miękki – idealny dla osoby ważącej do 40 kg

  • H2- materac średnio miękki – idealny dla osoby o wadze od 40 do 80 kg

  • H3- materac średnio twardy – odpowiedni dla osób o wadze od 80 do 120  kg

  • H4 – materac twardy – odpowiednie przy wadze powyżej 100 kg

Pamiętaj też, że twardość podłoża do spania jest odczuciem subiektywnym: materac ma być wygodny dla ciebie. Jeśli lubisz dość miękkie podparcie, wybierz np. materac multipocket, typu Hilding Electro. Z kolei miłośnicy twardszego podłoża z pewnością dobrze się wyśpią na materacu wysokoelastycznym (np. Hilding Boogie lub Hilding Foxtrot).

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


jak rozpoznac zbyt twardy i zbyt miekki materac Czym właściwie jest twardość materaca i jakie są jej rodzaje? Jak rozpoznać zbyt twardy i zbyt miękki materac?

Zdradzimy ci sposób na udany zakup materaca! Jeśli chcesz sprawdzić, czy jest on dla ciebie odpowiednio twardy,  połóż się na nim na wznak, rozluźnij ciało i wsuń rękę pod plecy, na odcinku lędźwiowym. Jeśli:

  • Dłoń wsuwa się z łatwością – oznacza to, że materac jest za twardy.
  • Nie możesz wsunąć dłoni – materac jest zbyt miękki.
  • Wyczuwasz delikatny opór, ale możesz wsunąć rękę – twardość jest odpowiednia.

Strefy twardości materaca – co to takiego?

Materace mają też odrębne, symetrycznie rozłożone strefy (sekcje) o różnej twardości. Najlepsze są 7- strefowe, ponieważ dają największy komfort, czyli podparcie dopasowane do ergonomii ludzkiego ciała. Oznacza to, że zyskujesz idealne wsparcie sferyczne dla głowy, szyi, lędźwi, bioder, ud, łydek i stóp. To znacznie odciąża kręgosłup i powoduje maksymalną regenerację całego ciała.

Najlepsze materace oprócz odpowiedniego podłoża są wyposażone we wspomniane 7 stref twardości, a także mają doskonale dobrane komponenty, łącząc innowacyjne materiały, które zapewniają maksymalny komfort i zdrowy sen. Takie właśnie są produkty Hilding – to czołowy producent materacy, obecny w ponad 60 krajach na świecie. Warto wspomnieć, że z doskonałych rozwiązań Hilding korzystają takie firmy jak Ikea, Agata, BRW oraz Pan Materac czy medyczne materace Sleepmed. 

Zanim kupisz materac…

Pamiętaj, że odpowiednio dobrana twardość materaca w znaczący sposób wpływa nie tylko na zdrowie i poprawną postawę ciała, ale także na dobre samopoczucie przez cały dzień. Poznaj najlepsze materace do spania: wejdź na abcsnu.pl w szerokiej ofercie z pewnością czeka na ciebie ten jeden, idealnie dopasowany do ciebie. Pamiętaj, że dobry materac to ten, który jest zgodny z twoimi upodobaniami i subiektywnym poczuciem komfortu. Życzymy przyjemnych snów! 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News