Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Kobieta z czarną czapką z daszkiem

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą. Ich rodzajów jest wiele, a każda jest inna. Trucker hat, bejsbolówka, wpierdolka i fullcap to tylko cztery główne modele. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej. My skupimy się dzisiaj właśnie na nich. 

Czapki z daszkiem uwielbiają także gwiazdy i celebryci. To właśnie je zakładają na głowę, gdy chcą zachować anonimowość, czy wyjść na szybko z domu. W dzisiejszych czasach niewątpliwie są nieodłącznym elementem ulicznych stylizacji. Pokochali je także projektanci mody, którzy co sezon proponują nowe modele, niewątpliwie wpływ na to ma praktyczność czapek z daszkiem.

Czapka z daszkiem – rodzaje

Bejsbolówka to hit lat 90-tych. Zwykła sportowa czapka z daszkiem i choć w świecie mody zagościła najwcześniej, gwiazdy ją pokochały. Najczęściej jest wykonana z cienkiej, oddychającej bawełny. Z tyłu ma regulowane zapięcie, a jej charakterystycznym znakiem jest zagięty daszek.

Trucker hat jest bardzo podobna do bejsbolówki. Ma także regulowany tył oraz zagięty daszek. Co więc tak wyjątkowego ją charakteryzuje? To siateczkowy tył, który jest idealny na lato. W 2000 roku to Paris Hilton zapoczątkowała trend na tracker hat pokazując się w modelu Von Dutch.

Full cap to najpopularniejszy model czapek z daszkiem wśród raperów. Charakteryzuje się ona prostym szerokim daszkiem, który najczęściej jest lekko zadarty do góry. Nie posiada także regulacji z tyłu.

Wpierdolka kojarzy się głównie z subkulturą dresów. Ma charakterystyczny wygięty daszek. Swoje lata świetności miała w latach 90-tych. Jednak nawet dzisiaj na ulicach można spotkać rozmaite stylizacje, których głównym elementem jest właśnie czapka wpierdolka.

Czapka z daszkiem – ulubione akcesoria gwiazd

Gigi Hadid w czapce bejsbolówce

Modelka wychodzącą przez szklane drzwi ubrana w sportowy strój_hiro.pl

Modelka przemierzała ulice Paryża w sportowym stylu. Miała na sobie kurtkę bamberkę i spodnie dresowe. Szyku nadała założona tyłem bejsbolówka.

Iryna Shayk w bejsbolówce

Modelka przemierzająca ulicami ubrana w plaszcz białe spodnie i czapka z daszkiem_hiro.pl

Modelka pokazuje, że ochrona przed słońcem jest ważna nawet w jesienne dni. Do skórzanego trenczu Burberry założyła czapkę bejsbolówkę. Świetnie połączyła dwa style : sportowy i elegancki.

Czapki trucker hat na wybiegu Vivienne Westwood

Model ubrany w kwiecisty strój i czapka z daszkiem na wybiegu

W jesienno-zimowej kolekcji angielskiej projektantki pojawiły się modele czapek typu trucker hat. Ciemne kwiaty nadały dramatycznego stylu czapce. Nowoczesne logo jeszcze bardziej ją urozmaiciło.

Trucker Hat na wybiegu Off-White

Model ubrany w garnitur i czapke z daszkiem

Na wybiegu prezentującym jesienno-zimową kolekcję model miał na sobie dzianinową czapkę trucker hat w czerwono biało niebieskich kolorach.

Full cap w Forest Gump

Kadr z filmu Forest Gump

Full capy chętnie były noszone przez bohaterów kultowych filmów. Jednym z nich był tytułowy Forest Gump. Jego czerwony full cap stał się charakterystyczny dzięki tej roli.

Justin Bieber i czapka typu full cap

Portret artysty na tle białej ściany

Artysta jest jednym z wielu, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czapki typu full cap. Jest ich nieodłącznym przyjacielem, na dobre i na złe.

Hilary Duff i czapka wpierdolka

Artystka ubrana w płaszcz torebkę i czapka z daszkiem

Dziewczęca stylizacja i czapka wpierdolka? Proszę bardzo. To nic bardziej prostszego, ponieważ ten dodatek pasuje do wszystkiego.

Sebastian Fabijański i czapka wpierdolka

Mężczyzna w czapce z daszkiem na tle szklanego bloku

Na naszym podwórku czapka wpierdolka kojarzy się głównie z aktorem i raperem Sebastianem Fabijańskim. Artysta niemalże nie rozstaje się z nią.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Zobacz też: Najmodniejsze Crocsy – od domowych chodaków do high fashion

Najmodniejsze Crocsy – od domowych chodaków do high fashion

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News