Boże, chroń bobry

http://auxiliummortgage.com/new-to-canada-mortgage/
http://auxiliummortgage.com/new-to-canada-mortgage/

Kanadyjczycy inaczej nazywani są ,, bobrami” nie bez przyczyny. W końcu, które inne państwa na świecie ma za symbol narodowy to właśnie zwierzę? Małe, puchate a la maskotka dla dzieci? Serio ? Wszyscy mają lwy, orły, Putina a Kanada ma przytulankę ? W sumie pasuje to do nich. Co innego kojarzy się z Kanadą ? No baa, syrop klonowy ! Podobno pije się go tam na kufle. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych kanadyjskich przysmaków. Tradycja pozyskiwania tego produktu sięga XIX wieku, w olbrzymim skrócie cała sztuka polega na powieszeniu wiaderka na drzewie w pobliżu nacięcia i oczekiwania aż sok sam wypłynie i będzie go można poddać dalszej obróbce.

Podobno syropu klonowego używa się do smarowania łyżew. Bo przecież narodowym sportem Kanadyjczyków poza rzutem łosiem w dal jest właśnie hokej. Sześcioro ludzi niedźwiedziej postury, bijących się przy pomocy kijów coś co do złudzenia przypomina węgiel do shishy. Fajny sport, szkoda, że zamiast kijów nie używa się mieczy obosiecznych.

Skoro już mowa o uzbrojeniu. Kanada ma armię rzędu 64 tysięcy osób w służbie czynnej i 26 tysięcy w rezerwie. Po co najmilszemu krajowi na świecie armia? Może nie są aż tak mili? Koniec spekulacji, to ludzie z sercem na dłoni.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Mimo że to potężna gospodarka światową i państwo z ogromnymi wypływami płaci się tu w zabawkowych pieniądzach. Dolar kanadyjski wygląda jak futurystyczna wersja banknotów z Monopoly . Kolory dające po oczach, ponadprzeciętna obfitość ‘dostępnych modeli’ i przyprawiająca o zawrót głowy ilość szczegółów sprawiają, że spotkanie z walutą zapamiętacie naprawdę na długo.

Wiem, wiem. To tylko stereotypy. Kanadyjczycy są w gruncie rzeczy w porządku. Tak naprawdę wszyscy zazdrościmy im trochę wspaniałej przyrody, czerwonych strojów Kanadyjskiej Królewskiej Gwardii Konnej i Celine Dion.

 

tekst | Pepe

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News