Koncert Jozefa van Wissema, autora ścieżki dźwiękowej do "Tylko kochankowie przeżyją"!

To będzie wyjątkowy wieczór z hipnotyzującymi dźwiękami barokowej lutni awangardowego holenderskiego kompozytora Jozefa van Wissema, muzycznego współpracownika Jima Jarmuscha. Przed pokazem filmu “Tylko kochankowie przeżyją” Van Wissem wykona kilka utworów ze ścieżki dźwiękowej do tego filmu, za którą otrzymał w 2013 roku w Cannes Soundtrack Award.

1

Muzyka van Wissema, hipnotyzująca, czysta, minimalistyczna, intensywnie działająca na emocje słuchaczy, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Od kilku lat Holender współpracuje z Jimem Jarmuschem, z którym do tej pory nagrał wspólnie dwie płyty. Na krążku “The Mystery of Heaven” z 2012 r. pojawiła się gościnnie Tilda Swinton, odtwórczyni głównej roli w “Tylko kochankowie przeżyją”. Van Wissem wykłada również na Harvardzie, Wesleyan University i Mills College, gdzie prowadzi przedmiot o nazwie „wyzwolenie lutni”. National Gallery w Londynie zleciła muzykowi skomponowanie „ścieżki dźwiękowej” do obrazu “Ambasadorowie” Hansa Holbeina, jest on również odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej Sims Medieval, a ostatnio coraz częściej zajmuje się komponowaniem muzyki filmowej. Wydał 12 solowych albumów, w tym najnowszy “Nihil Obstat” w 2013, na potrzeby którego na specjalne zamówienie artysty stworzono rodzaj „czarnej lutni” o wyjątkowo mrocznym brzmieniu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News