7 kawałków, za które kochamy Jana Blomqvista

Czarno-białe zdjęcie mężczyzny za konsoletą

Jan Blomqvist to urodzony w latach 80. berliński artysta solowy i frontman swojego zespołu. On i jego band grają muzykę określaną mianem tanecznej elektroniki oraz club soul’u.

Jan jako dziecko śpiewał 24 godziny na dobę, a rodzice wspierali go w jego trudach i kupili mu pierwszą gitarę. Kiedy nauczył się grać jak Keith Richards, zdał sobie sprawę, że wolałby być jak Mick Jagger. Założył swój pierwszy zespół w małej miejscowości w północnych Niemczech.

W 2012 roku, jego koncert na dachu berlińskiego klubu Weekend został zarejestrowany na YouTube i do dziś obejrzały go miliony osób. Na swój pierwszy album Remote Control (wydany w 2016 roku) poświęcił dużo czasu. Jak twierdzi, uwielbia half beats, ale nie znosi półśrodków. Według Jana praca w studio oznacza również czerpanie z doświadczeń nabytych podczas grania na żywo.

Teraz Blomqvist zagości w Polsce, gdzie w najbliższych trzech dniach zagra w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu. Ostatnie bilety są jeszcze dostępne, więc spieszcie się i kupujcie, a tymczasem zapraszamy Was do krótkiej podróży po naszych ulubionych kawałkach Jana.

1. Jan Blomqvist – Time Again

2. Jan Blomqvist – I don’t think about you (Original Mix)

3. Jan Blomqvist – Ink

4. Jan Blomqvist – Same Mistake (But Different Rework)

5. Jan Blomqvist – Dark Noise (Remote Control Tour Recap)

6. Jan Blomqvist – Maybe Not

7. Jan Blomqvist – Our Broken Mind Embassy

Rate this post