50 Rebel Women: seria portretów kobiet, które zmieniły świat

Dwa portrety w technikolorze przestawiajace kobiety

Seria technikolorowych portretów jest hołdem dla kobiet – z przeszłości, jak i teraźniejszości, które przez różne dziedziny życia – muzyka, polityka, sztuka – wpłynęły na otaczający nas świat.

Seria nazywa się 50 Rebel Women i została stworzona przez brytyjską artystkę Vix Harris. Znajdziecie tu wiele kobiet, które zmieniły naszą historię i dołożyły swoim dorobkiem feministyczną cegiełkę: od Michelle Obamy, przez Amelię Earhart po Amy Winehouse.

To kobiety, które nigdy się nie poddały, nie dały się kontrolować i pokazały swoją odwagę w momencie, gdy bycie niezależną kobietą nie było aż tak oczywistą sprawą.

Just want to say hi to all my new followers! Thanks for coming along for the ride. ?? . Here's a little info about my art: all of my pieces are drawn by hand, not on a computer, and I make the designs up as I go along so none of them are planned beforehand. I use Micron pens for the outline and Sharpies and Copic markers for the colour. I choose images of strong women, mainly women of colour, to reflect my strong support of intersectional feminism. If you have any questions, just pop them in the comments. ??❤ . #art #artist #artwork #vixharrisart #artistprocess #artistoninstagram #josephinebaker #inspiration #intersectionalfeminism #strongwomen #inspirationalwomen #drawnbyhand #illustration #freehand #handdrawn #copic #sharpie #micron

A post shared by Vix Harris (@vixharrisart) on

 

Komentarze
50 Rebel Women: seria portretów kobiet, które zmieniły świat
Oceń artykuł