Zombie Walk na Cropp Kultowe

Każdy chętny może przyłączyć się do tego pochodu, realizowanego w ramach 17. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe.

10325287_751704791527431_5472194064563513213_n

Tradycja spotkań zombie sięga 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy, w czasie konwentu gier Gen Con w Milwaukee odbył się flash mob z udziałem ludzi ucharakteryzowanych na żywe trupy. W 2003 roku w Toronto miał miejsce pierwszy klasyczny Zombie Walk, a po pewnym czasie idea rozprzestrzeniła się na kolejne lokalizacje. Od tej pory miłośnicy filmów o zombie, przebieranek i straszenia innych spotykają się w miastach na całym świecie, aby w charakterystyczny, niezdarny sposób maszerować wprawiając przechodniów w osłupienie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

Zombie Walk organizowany w ramach Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe to marsz truposzy full service. Cała akcja rozpocznie się od godziny 12.00 w Strefie Centralnej Centrum Kultury Katowice – to właśnie tam, od godziny 12.00 zespół charakteryzatorów będzie pracował nad przeobrażaniem każdego chętnego w zombiaka. Ochotnicy chcący przemienić się w żywe trupy proszeni są o przyodzianie stroju, który można zabrudzić – najbardziej odpowiednie będą poszarpane i zniszczone ubrania.

 

Po nałożeniu odpowiedniego makijażu nieumarli spotkają się o godzinie 16.30 przy ul. Mariackiej 10 (Centrum Festiwalowe). W tym punkcie do marszu może dołączyć każdy, kto przebierze się za żywego trupa.

 

Finałem wydarzenia i formą nagrody dla uczestników katowickiego Zombie Walk będzie seans filmowy w Kinie Kosmos, do którego zapraszamy na godzinę 18.00. Darmowy seans przeznaczony będzie wyłącznie dla zombie. Film, jak można się domyślić, będzie o żywych trupach.  

 

Zapraszamy wszystkich, którzy, tak jak organizatorzy Cropp Kultowe, kochają zombiaki – do udziału w Zombie Walk. Wszyscy nieumarli będą mile widziani! A jako przystawkę przed złowieszczym marszem – prezentujemy spot przygotowany specjalnie na to wydarzenie:

https://www.youtube.com/watch?v=kvAqiTiDkAk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News