W Anglii zostanie otwarte pierwsze na świecie muzeum poświęcone waginom

wiszące na ścianie portmonetki

Jeśli niektórzy z Was sceptycznie patrzą na ten pomysł, może od razu dodamy: od kilku lat na Islandii funkcjonuje Muzeum Penisa.

Skoro penis może mieć swoje muzeum, to dlaczego nie ma go posiadać także wagina? Od tej myśli wyszła inicjatorka nowego obiektu muzealnego na mapie Anglii.

Podobnie, jak same waginy, muzeum ma być zarówno praktyczne, jak i rozrywkowe. Zostanie w nim ujęte holistyczne spojrzenie na waginę, nauka o niej, historia, a także miejsce w kulturze.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/BvExVqnl2y1/

Inicjatorką i założycielką muzeum jest Florence Schechternaukowa YouTuberka, która niedawno zajmowała się zbieraniem materiału na nowy film na YouTube, który miał przedstawiać TOP 10 zwierzęcych wagin. Jak się okazało, naprawdę trudno jest znaleźć jakiekolwiek informację o waginach, a już szczególnie zwierzęcych. Dodamy też, że stworzenie filmu z TOP 10 zwierzęcymi penisami, nie przyniosło jej właściwie żadnego problemu.

Anatomia ginekologiczna to część naszego ciała tak jak ich cała reszta. A mimo to jest owiana piętnem i wstydem. To straszne, szczególnie że jest to ta część, której istnienie powinniśmy celebrować — w końcu to ona daje nowe życie! – mówi Florence.

Muzeum Waginy obecnie gromadzi fundusze w ramach akcji crowfundingowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, muzeum będzie nieodpłatne i pojawi się na londyńskim Camden Market już w 2022 roku.

https://www.instagram.com/p/BtrJlcgFQjD/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News