THE LITTLE MERMAID

 

bobby-abley-mens-spring-summer-2015-lfw14

 

Bobby Abley w kolekcji wiosna/ lato 2015 na motyw przewodni wybrał historię o Małej Syrence. Baśniowe postaci znajdziemy m.in. na printach bluz i t-shirtów. Na wybiegu zobaczyliśmy Arielkę, Florka, kraba Sebastiana i Urszulę. Nie zabrakło także elementów odnoszących się do podwodnego królestwa morskich bohaterów. Kolekcję uzupełniały spokojniejsze, stonowane sylwetki.

Świat bajek, baśni, kreskówek i animacji to ostatnimi czasy jeden z ulubionych motywów projektantów tworzących w streetwearowej stylistyce. Myszka Miki, trochę Kaczora Donalda, gdzie indziej pojawia się Batman i Superman. Wszystkie nadruki zobaczymy na podobnych, sprawdzonych krojach i materiałach.

Nie inaczej do sprawy podchodzi Abley, mimo że świat bajek i kreskówek to przestrzeń, w której projektant powinien poruszać się całkiem swobodnie. Jeśli przyjrzymy się jego wcześniejszym projektom, zauważymy, iż najnowsza kolekcja to niemalże w stu procentach rozwinięcie tego tematu. Wcześniej ciekawe kroje zdobione kolorowymi, niedosłownymi nadrukami służyły do zabawy z odbiorcą.  W najnowszej kolekcji nietuzinkowa inspiracja posłużyła do ożywienia całego pokazu. Same projekty nie różnią się jednak znacznie od tych, prezentowanych we wcześniejszych sezonach.

Najnowsza linia odzieży męskiej Abley’a ma odświeżyć estetykę młodzieńczego stylu. Jednocześnie, projektant wysyła przekaz, że mody nie należy brać zbyt na poważnie. 

bobby-abley-mens-spring-summer-2015-lfw1

bobby-abley-mens-spring-summer-2015-lfw4

bobby-abley-mens-spring-summer-2015-lfw5

bobby-abley-mens-spring-summer-2015-lfw6

bobby-abley-mens-spring-summer-2015-lfw7

bobby-abley-mens-spring-summer-2015-lfw13

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News