Szczotkowanie krów: nowy sposób na odstresowanie studentów przed egzaminami

Krowy w zagrodzie

Chociaż myślami jesteśmy bardziej przy choince i prezentach, to dla studentów nieubłaganie zbliża się czas egzaminów. Jak poradzić sobie ze stresem? Uniwersytet Michigan oferuje swoim studentom nietypowe rozwiązanie tego odwiecznego problemu.

Uniwersytet zorganizował dla studentów wydarzenie o nazwie: Finals Stress moove on out! W ramach niego zestresowana młodzież mogła spędzić czas na… szczotkowaniu krów. Jak się okazuje, 30 minut spędzonych na czesaniu krowy odstresowuje zarówno ludzi, jak i samo zwierzę.

Do tej pory wiedzieliśmy, że odstresowującą moc ma przykładowo głaskanie psów, które obniża ciśnienie naszej krwi. Ale psy, to nie jedyne zwierzęta posiadające tę unikalną moc, jest ich wiele, w tym krowy są tego idealnym przykładem. Jedno z badań, przeprowadzone w 2011 roku w Norwegii, udowodniło, że praca na farmie przez 12 tygodniu, pozwoliła zmniejszyć u pacjentów objawy depresji i lęków.

Podsumowując: jeśli mieszkacie na wsi lub macie znajomych posiadających wesołą gromadkę krów, wiecie już, jak się odstresować przed egzaminami!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News