Modelka Deddeh Howard walczy z rasizmem

Modelki

Aby podkreślić, jak poważny jest brak różnorodności modelek, Deddeh Howard, ciemnoskóra modelka z Liberii, przedstawiła serię portretów pod tytułem „Black Mirror”. Howard wykorzystała plakaty przedstawiające Kendall Jenner, Gigi Hadid, Kate Moss i Gisele Bundchen i zestawiła je czarnoskórymi dziewczynami.

Oczywiście jesteśmy świadomi, że świat mody to świat luksusu, fantazji i fikcji. Jest to dynamiczna przestrzeń, otwarta na ciągłe zmiany i eksperymenty. Jednak jest kwestia, która nie do końca jest elastyczna.  Na palcach jednej ręki można wymienić czarnoskórych modeli, który odnieśli sukces. Na pewno od razu przychodzi nam na myśl Naomi Campbell czy Tyra Banks. Ale co z resztą dziewczyn, które chcą zostać modelkami, a są dyskryminowane ze względu na kolor skóry, chociaż spełniają inne, czasem drastyczne wymagania w świecie modelingu. Mimo tego, iż co jakiś czas na okładkach magazynów pojawiają się czarnoskóre kobiety, to nadal ich kultura jest ignorowana.

Deddeh Howard wyjaśnia, że w tym projekcie postanowiła wykorzystać kilka inspirujących i najsłynniejszych kampanii, bo chciała pokazać jak mogą wyglądać w tej samej roli dyskryminowane kobiety. Tym samym chciała zaznaczyć, że ze względu na swoją odmienność nie są zauważane.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tekst: Monika Tatara

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News