Madonna została oskarżona o nieszanowanie współautorów swoich utworów

Kobieta z czarnymi włosami w białej koszuli i czarnym krawacie

Casey Spooner, członek niedawno rozwiązanego zespołu Fischerspooner twierdzi, że jego praca nad utworem God Contnrol jest niekończącym się koszmarem.

Artysta w udostępnionym 23 listopada poście na Instagramie napisał krótko i na temat: I HAVE HAD ENOUGH, dodając, że do tej pory nie otrzymał wynagrodzenia ani uznania w spisie autorów przy utworze God Control, będącego trzecim utworem z najnowszej płyty Madonny – Madame X.

Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, ponieważ Spooner pracując nad utworem, był przekonany, że tworzy utwór do solowego albumu producenta muzycznego Mirwais. Nie małe było jego zaskoczeni, gdy jego numer znalazł się na płycie Madonny.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Po tysiącach maili, koszmarze pracy z prawnikami i tygodniami czekania, Spoonerowi zostało zaproponowane 10 tysięcy funtów i 15% zysku za stworzenie tekstu. To jednak nie satysfakcjonuje artysty i domaga się on procentowego udziału w zyskach ze sprzedaży koncertów.

1% zysku z trans koncertowych pokryje mój wkład w pracę nad utworem i odszkodowanie za poniesione straty. A ten utwór to numer otwierający każdy koncert.

W kolejnym poście Spooner zamieścił klip audio, który przedstawia wersję roboczą utworu God Control.

https://www.instagram.com/p/B5NST7GqWSQ/?utm_source=ig_embed

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News