Dwupłytowa kompilacja na 10-lecie Audioriver

To już 10 lat Audioriver! Z tej okazji największy polski festiwal z muzyką elektroniczną postanowił uświetnić okrągły jubileusz i wspólnie z Warner Music Poland wydał album zawierający utwory artystów, którzy występowali w przeszłości lub wystąpią w tym roku na płockiej plaży.  Na CD 1 znajdziemy same hity, a CD 2 to w stu procentach premierowy materiał.

„Audioriver: 10 Years In Plock”, bo tak nazywa się to wydawnictwo, ukaże się 15 czerwca i zawierać będzie łącznie 28 utworów.

-Ta płyta powstała z kilku powodów – mówi rzecznik festiwalu, Łukasz Napora -Przede wszystkim chcieliśmy zamknąć symboliczną klamrą dziesięcioletnią obecność Audioriver na polskim rynku muzycznym. Będzie to na pewno fajna pamiątka dla naszej publiczności, której duża część odwiedziła więcej niż jedną edycję i czuje naprawdę mocną więź z Audioriver. Dodatkowo, możemy przybliżyć festiwal i jego muzykę tym osobom, które jeszcze nas dobrze nie znają.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Audioriver 10 Years In Plock - okladka

Ten ostatni cel świetnie spełnia pierwszy krążek zawierający wydane wcześniej trzynaście produkcji, autorstwa takich gwiazd, jak: Underworld, Moderat, Gesaffelstein, Tale Of Us czy Netsky. Brzmi solidnie, prawda?

-Na CD 1 znajdziemy kilka hitów znanych niemal wszystkim, ale szukaliśmy też tych mniej oczywistych produkcji – by nawet osoba znająca repertuary artystów obecnych na płycie, miała przyjemność z jej słuchania – opowiada Napora.

Krążek drugi to już utwory, które swoje premiery będą miały dopiero właśnie na tej płycie. O niewydane, ekskluzywne produkcje twórcy kompilacji zgłosili się do artystów polskich i zagranicznych. Co ciekawe, spotkali się z bardzo dużym odzewem.

-Otrzymaliśmy ponad setkę bardzo dobrych utworów nadesłanych przez blisko 30 wykonawców. Wybór piętnastu produkcji, które ostatecznie znalazły się na CD 2 był więc szalenie trudny i wiązał się z koniecznością odrzucenia kilku naprawdę świetnych numerów. Ogromnie dziękujemy wszystkim artystom, którzy zechcieli wziąć udział w tym projekcie – wyjaśnia rzecznik festiwalu.

Wśród ekskluzywnych premier są nie tylko znani polscy twórcy, jak Rubber Dots i XXANAXX, ale i cenieni artyści zagraniczni, z The Qemists, Fairmont i Starkey na czele. Na obu płytach usłyszymy to, z czego Audioriver słynie, czyli mieszankę najróżniejszych brzmień elektronicznych: od techno, house’u i electro, przez drum & bass i downtempo, a na wartościowym popie kończąc.

Płyta będzie dostępna m.in. w sklepach Empik oraz w formacie cyfrowym na iTunes. Więcej na www.audioriver.pl  i www.warnermusic.pl

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News