Categories: moda

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą. Ich rodzajów jest wiele, a każda jest inna. Trucker hat, bejsbolówka, wpierdolka i fullcap to tylko cztery główne modele. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej. My skupimy się dzisiaj właśnie na nich. 

Czapki z daszkiem uwielbiają także gwiazdy i celebryci. To właśnie je zakładają na głowę, gdy chcą zachować anonimowość, czy wyjść na szybko z domu. W dzisiejszych czasach niewątpliwie są nieodłącznym elementem ulicznych stylizacji. Pokochali je także projektanci mody, którzy co sezon proponują nowe modele, niewątpliwie wpływ na to ma praktyczność czapek z daszkiem.

Czapka z daszkiem – rodzaje

Bejsbolówka to hit lat 90-tych. Zwykła sportowa czapka z daszkiem i choć w świecie mody zagościła najwcześniej, gwiazdy ją pokochały. Najczęściej jest wykonana z cienkiej, oddychającej bawełny. Z tyłu ma regulowane zapięcie, a jej charakterystycznym znakiem jest zagięty daszek.

Trucker hat jest bardzo podobna do bejsbolówki. Ma także regulowany tył oraz zagięty daszek. Co więc tak wyjątkowego ją charakteryzuje? To siateczkowy tył, który jest idealny na lato. W 2000 roku to Paris Hilton zapoczątkowała trend na tracker hat pokazując się w modelu Von Dutch.

Full cap to najpopularniejszy model czapek z daszkiem wśród raperów. Charakteryzuje się ona prostym szerokim daszkiem, który najczęściej jest lekko zadarty do góry. Nie posiada także regulacji z tyłu.

Wpierdolka kojarzy się głównie z subkulturą dresów. Ma charakterystyczny wygięty daszek. Swoje lata świetności miała w latach 90-tych. Jednak nawet dzisiaj na ulicach można spotkać rozmaite stylizacje, których głównym elementem jest właśnie czapka wpierdolka.

Czapka z daszkiem – ulubione akcesoria gwiazd

Gigi Hadid w czapce bejsbolówce

Modelka przemierzała ulice Paryża w sportowym stylu. Miała na sobie kurtkę bamberkę i spodnie dresowe. Szyku nadała założona tyłem bejsbolówka.

Iryna Shayk w bejsbolówce

Modelka pokazuje, że ochrona przed słońcem jest ważna nawet w jesienne dni. Do skórzanego trenczu Burberry założyła czapkę bejsbolówkę. Świetnie połączyła dwa style : sportowy i elegancki.

Czapki trucker hat na wybiegu Vivienne Westwood

W jesienno-zimowej kolekcji angielskiej projektantki pojawiły się modele czapek typu trucker hat. Ciemne kwiaty nadały dramatycznego stylu czapce. Nowoczesne logo jeszcze bardziej ją urozmaiciło.

Trucker Hat na wybiegu Off-White

Na wybiegu prezentującym jesienno-zimową kolekcję model miał na sobie dzianinową czapkę trucker hat w czerwono biało niebieskich kolorach.

Full cap w Forest Gump

Full capy chętnie były noszone przez bohaterów kultowych filmów. Jednym z nich był tytułowy Forest Gump. Jego czerwony full cap stał się charakterystyczny dzięki tej roli.

Justin Bieber i czapka typu full cap

Artysta jest jednym z wielu, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czapki typu full cap. Jest ich nieodłącznym przyjacielem, na dobre i na złe.

Hilary Duff i czapka wpierdolka

Dziewczęca stylizacja i czapka wpierdolka? Proszę bardzo. To nic bardziej prostszego, ponieważ ten dodatek pasuje do wszystkiego.

Sebastian Fabijański i czapka wpierdolka

Na naszym podwórku czapka wpierdolka kojarzy się głównie z aktorem i raperem Sebastianem Fabijańskim. Artysta niemalże nie rozstaje się z nią.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Zobacz też: Najmodniejsze Crocsy – od domowych chodaków do high fashion

Komentarze
Rate this post
Katarzyna Frąckowiak

Recent Posts

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

8 godzin ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

20 godzin ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

2 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

2 dni ago

Netflix Anime – najlepsze anime, które obejrzysz na Netflixie

Filmy i seriale, które przywędrowały do nas z Japonii, cieszą się niesłabnącą popularnością od lat.…

3 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Michel Houellebecq

Skandale wokół Houellebecqa ostatnio ucichły. „Mapę i terytorium”, która ukazała się w październiku nakładem W.A.B.,…

4 dni ago