Zuckerberg ukrzyżowany na Facebooku niczym współczesny Jezus

Rzeźba przedstawiająca mężczyznę w bluzie wiszącego na niebieskiej literze

Kiedy jesteś twórcą Facebooka o twoim istnieniu wie każdy. Dla niektórych uchodzisz za współczesnego Jezusa, którego należy wielbić i oddawać mu cześć. Jednak za swoją rzeźbę swojemu wyznawcy musisz zapłacić 50 milionów dolarów. Chyba, że zmienisz nazwisko na West – wtedy dasz buziaka i po sprawie.  

Nikt nie może zaprzeczyć, że social media mają niezwykle wielki wpływ na nasze życie. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że komunikacja została w maksymalnym stopniu uproszczona, a odniesienia do mediów społecznościowych możemy znaleźć w każdej dziedzinie naszego życia, także w popkulturze. Kultura popularna już nie raz nas zaskakiwała, ale to co się teraz stało aż ciężko ubrać w jakiekolwiek słowa. Mark Zuckerberg niczym współczesny Jezus zawisł na krzyżu. Tyle, że zamiast dwóch desek za jego plecami stoi wielkie niebieskie logo Facebooka symbolizujące nie wiadomo co, ale na pewno nie cierpienie.

Rzeźba przedstawiająca mężczyznę w bluzie wiszącego na niebieskiej literze "F"

Na ten oryginalny pomysł wpadł artysta z Berlina Joachim Bosse, który stworzył rzeźbę przedstawiającą założyciela Facebooka ukrzyżowanego na słynnym logo. Dlaczego porównał go akurat do Jezusa? Tego nie wiemy, bo jedyne podobieństwo jakie widzimy między Chrystusem a Markiem to ogromna liczba wyznawców. Jezus żył w ubóstwie, a Mark biedy nie klepie, wręcz przeciwnie – jego imperium warte jest kilkaset miliardów dolarów.

Zastanawiacie się, ile może być warta stworzona przez Joachima rzeźba? Artysta wycenia ją na 50 milionów dolarów, ale spokojnie. To cena tylko dla Zuckerberga, bo dla Kanye’go Westa jest już nieco niższa – Bosse w zamian za swoje dzieło chciałby dostać od niego tylko jednego buziaka. Niestety może być to trudne, bo zapracowany Kanye jak wiemy od dziś przebywa w szpitalu.  Zresztą nie wiemy czy uznałby Marka za Jezusa, skoro Yeezy sam ma się za współczesnego Chrystusa, który nosi na barkach cierpienie całego świata.

Rzeźba przedstawiająca twarz młodego mężczyzny

Tutaj możecie zagłosować na to kto powinien wygrać ten zacięty pojedynek o rzeźbę. Czy powinien kupić ją Mark czy Kanye? Na razie wygrywa twórca Facebooka, ale jeżeli nie chcecie zagłosować na żadnego z nich to możecie sami kupić Zuckerberga ukrzyżowanego na logo Facebooka i postawić 3-metrową rzeźbę przed domem.

Tekst: Olga Retko

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News