Zu reaktywowane

PLAKAT_ZU_net

Zu powstało w 1999 w Ostii nieopodal Rzymu. Instrumentalny kolektyw porusza się od tego czasu w ramach szeroko pojętej muzyki awangardowej. Artyści zgrabnie mieszają elementy jazzu, noise, awangardy czy metalu i punka. W przeszłości współpracowali z różnej maści muzykami, od Mike’a Pattona poprzez Matsa Gustafssona czy hiphopowy skład Dälek.

W 2012, po 12 latach nieustannej działalności, 14 albumach i ponad 2000 koncertach na każdym krańcu świata (m.in. wspólne trasy koncertowe z Sonic Youth, Faith No More czy Fantomasem), trio znalazło się na skraju artystycznego wypalenia i ogłosiło przerwę. Jednak Zu to gorący wulkan energii, który nie da się łatwo ujarzmić. Gdy pewnego razu członkowie grupy, Luca i Massimo, rozmawiali na Skypie z dwóch różnych krańców świata, poczuli, że mają jeszcze wspólnie wiele rzeczy do przekazania, i że historia Zu wcale się nie zakończyła. Uznali też, że jedynym  perkusistą, z którym mogliby połączyć siły jest Gabe Serbian z kapeli The Loctus. I tak się właśnie stało.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Efektem powrotu zespołu do sali prób i studia jest wydana wiosną 2014 r. EP-ka „Goodnight, Civilization”. Włosi wznowili także swoją działalność koncertową.

Występ Zu odbywa się w ramach serii koncertów Before Asymmetry, zapowiadających przyszłoroczną edycję Asymmetry Festival.

Bilety: 29/35 zł, dostępne w serwisach TicketPro, Ekobilet oraz w Empiku i klubie Firlej.

Tekst | na podstawie materiałów prasowych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News