Zrób sobie dzień

#1 Słodkie śliczności

Niby nie powinno się oceniać po powierzchowności, ale kto nie lubi pięknych rzeczy? Tym bardziej, jeśli są nimi ręcznie robione, w 100% naturalne pianki. W skali od galaretki do nugatu są tak blisko tego drugiego, jak tylko blisko mogą być. Póki co, te rozpływające się w ustach słodkości można kupić w małych sklepikach w Anglii oraz kilku marketach sieci Sainsbury’s (dzięki wygranej w organizowanym przez nich konkursie). Pośród marzeń autorki jest między innymi wysłanie tych małych słodkości w kosmos. Oczywiście trzymamy za nią kciuki.

https://www.kickstarter.com/projects/1478197559/mallow-and-marsh-handmade-natural-marshmallows

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

01

#2 Miasto patrzy

Podobno ściany mają uszy. Miasto Kevin’a Presley’a będzie za to już całkiem niedługo i całkowicie na poważnie miało oczy. Autor postanowił ozdabiać miejską przestrzeń samodzielnie zrobionymi, wyłupiastymi naklejkami. Projekt przypadł do gustu kickstarterowej publice i został w pełni sfinansowany. Co za tym idzie – niedługo też inne amerykańskie miasta będą miały swoich małych podglądaczy. Jeśli jesteście ciekawi poczynań Kevina, możecie śledzić na instagramie profil @citygoogs. Warto!

https://www.kickstarter.com/projects/2034655578/city-googs

02

#3 Szpilki na rowerze

Nie da się ukryć, że mimo najszczerszych chęci, szpilki z rowerem się raczej nie lubią. Oczywiście, wszystkiego można się nauczyć. Można jednak także liczyć na czyjąś kreatywność. I proszę – pomysł już jest ale niestety szanse na jego sfinansowanie są marne. Może BOOJEES nie są zbyt urodziwe ale halo, zimą chodzimy w Emu i Moon Bootsach, więc może po prostu zastosujmy tą samą zasadę – liczy się komfort.

https://www.kickstarter.com/projects/2017088369/boojees-overshoes-for-cycling-in-heels

03

#4 Bądź miły

Mówi się, że obecnie żyjemy tak szybko, że mamy coraz mniej czasu na takie podstawowe czynności jak choćby bycie miłym. Podobno też częściej dotykamy swojego telefonu niż najbliższych nam osób. Jeśli to rzeczywiście prawda, to KIYND (czyt: kind) jest strzałem w 10, zwłaszcza, że aplikacja ta jest bardzo prosta w obsłudze. Wybierz osobę, którą chcesz obdarować, wymyśl, na co chcesz dać jej voucher, ustal, do kiedy jest ważny i wyślij! Szybko, łatwo i przyjemnie. Sfinansowanie projektu nadal stoi jednak pod znakiem zapytania. Może więc ludzie wolą być mili „w realu”?

https://www.kickstarter.com/projects/2047489323/kiynd-an-app-that-makes-it-easy-to-be-nice

04

#5 Dwa ekrany

E-ink jest jednym z najfajniejszych wynalazków techniki. Różnica między nim a czytaniem z normalnego ekranu jest kolosalna. Twórcy projektu OAXIS INC zadają więc pytanie: po co ograniczać się do jednego z wyświetlaczy, skoro można mieć oba? Ich obudowa na Samsunga ma miejsce na dwa urządzenia – jedno na telefon i drugie na ekran z e-inkiem. Pomysł został sfinansowany ze stutysięczną nawiązką, więc kto wie – może pomyślą też o użytkownikach innych modeli telefonów?

https://www.kickstarter.com/projects/378232716/inkcase-plus-e-ink-screen-for-android-phone

05

Tekst | Małgorzata Mitura

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News