Została otwarta wystawa filmu „Wyspa Psów” Wesa Andersona

4 psy i człowiek na drewnianym tle

Ruszyła wystawa oryginalnych setów i szczeniaków z poklatkowej animacji, Wyspa Psów Wesa Andersona. Od 23 marca do 5 kwietnia możecie ją zobaczyć w The Store na Strand w centralnym Londynie.

Wystawa została zorganizowana dzięki pomocy Fox Searchlight Picture, a w dodatku możecie ją zobaczyć zupełnie za darmo. W środku będziecie mogli nie tylko zajrzeć do odtworzonych pomieszczeń japońskich barów, które także pojawiły się w animacji, ale także zjeść tam ramen i wypić drinki serwowane przez szefa Akirę Shimizu w czwartki i piątki.

Film został nakręcony głównie we wschodnim Londynie, a na wystawie pojawi się 17 szczegółowo zrekonstruowanych miejsc. W tle będziecie mogli także usłyszeć oryginalną ścieżkę dźwiękową, która jeszcze bardziej pomoże wam zanurzyć się w świecie Wyspy Psów.

Zobacz także: Nowy film Wesa Andersona coraz bliżej: kolejny zwiastun „Wyspy Psów”

Wyspa Psów jest już drugim podejściem Wesa Andersona do animacji. Historia osadzona w niedalekiej przyszłości, w japońskim, fikcyjnym miasteczku Megasaki, opowiada o skorumpowanym burmistrzu, który wyrzuca znienawidzone przez siebie psy na Wyspę Śmieci. Na ratunek swojego czworonoga, Spotsa, rusza sam bratanek rządzącego. Tych, którzy pojawią się w centralnym Londynie, czeka prawdziwa, wizualna uczta.

Wystawa Wyspa Psów będzie otwarta do 5 kwietnia w The Store na The Strand 180 (11:00 – 19:00 od soboty do środy i 11:00 – 22:00 od czwartku do piątku)

Tekst: Mateusz Sidorek

Komentarze
Rate this post