Bus, który został przekształcony w noclegownię dla bezdomnych

Wnętrze busa z siedzeniami, a obok tego samego busa z łóżkami

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Dwie kobiety z Wielkiej Brytanii postanowiły wziąć sprawy bezdomnych w swoje ręce, tworząc projekt, który zebrał całe sąsiedztwo w słusznej sprawie.

Sammy Barcroft i Joanne Vines, liderki The Rucksack Project, postanowiły dołączyć do inicjatywy zmieniania autobusów w noclegownie dla bezdomnych. Udało im się pozyskać piętrowego busa, którego zamieniły w przytulne schronisko. Prace nad mobilną noclegownią trwały osiem miesięcy, koszt renowacji busa wyniósł około 8 tysięcy dolarów, a przy projekcie pracowało 80 osób.

Zobacz także: Miasto okiem bezdomnych

Dwie kobiety stojące przed busem

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Bus jest wyposażony w 12 łózek, kanapy, a także w pełni funkcjonalną małą kuchnię. Poniżej zobaczycie zdjęcia dokumentujące krok po kroku, jak wyglądał proces renowacji pojazdu. Jak myślicie, czy mobilne busy-noclegownie sprawdziłyby się również w Polsce?

Bus stojący na parkingu Męzczyzna na drabinie opartej o bus Wnętrze busa z siedzeniami Wnętrze busa po demontażu foteli Łóżka we wnętrzu busa Kanapy we wnętrzu busa Kanapy we wnętrzu busa Kuchnia zorganizowana w busie

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News