Znikające murale

W momencie rozpoczęcia sezonu monsunowego, Seul zaczyna tętnić życiem. Projekt Monsoon sprawia, że dotychczas smutne i szare ulice zapełniają się różnorodnymi kolorami. Artyści użyli specjalnych farb z pigmentami hydrochromicznymi, które pokazują się jedynie pod wpływem wody.

Grupa południowokoreańskich projektantów znalazła sposób na poprawienie humoru i odgonienie chmur, nawet w najbrzydsze dni. Artyści, współpracując z firmą Pantone, stworzyli kolorowe murale pojawiające się jedynie podczas deszczu.

Pokazujące się obrazy zostały zainspirowane kulturą Południowej Korei. Zwracają uwagę na ogromne znaczenie przepływu rzek jako źródła życia. Projektanci wykorzystali cechy ukształtowania powierzchni kraju, którego liczne spadki i wzniesienia tworzą strumienie i kałuże w każdym fragmencie miasta. Podczas ulewy przechodnie przenoszą się do podwodnego świata wypełnionego rybami, żółwiami i innymi stworzeniami morskimi. Teraz mieszkańcy Seulu nie muszą już czekać na koniec burzy, by zobaczyć tęczę.

1

2

4

5

6

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News