Znamy wszystkich wykonawców Audioriver 2015! Kto wystąpi w tym roku?

Pewniakiem jest, że Audioriver to najważniejszy polski festiwal muzyki elektronicznej. Jeśli czujesz syntezatory, komputerowe dźwięki i eksperymenty wokalne, na pewno z wytęsknieniem zerkasz w kalendarz na końcówkę lipca. Tym bardziej, że właśnie ogłoszono pełny line-up. Wiesz już, kto wystąpi na płockiej plaży?

Głównymi gwiazdami festiwalu będą Roisin Murphy oraz Underworld. Pani Murphy to współzałożycielka zespołu Moloko. Tak, to ten trip-hopowy duet, który zainspirował się „Mechaniczną Pomarańczą” i którego pierwsza płyta nosiła zalotny tytuł „Do you like my tight sweater?”. Roisin Murphy na Audioriver jednak przyjedzie bez Marka Brydona i zaprezentuje swoją solową twórczość. To ukłon w stronę energetycznych dźwięków i bardziej tanecznych klimatów. Murphy wydała dwa albumy – „Ruby Blue” i „Overpowered” z hitami takimi jak „Exploitation”, „Dear Miami” czy „You Know Me Better”. Teraz irlandzka wokalistka pracuje nad trzecim solowym krążkiem.

207991_6526222157_1496_n

Anglicy z Underworld to z kolei bardzo zgrany zespół, który tworzy bardzo taneczną muzykę. Na scenie jest już od połowy lat 80. i, mimo paru przerw, do tej pory sukcesywnie wprawia w ruch wszystkie bioderka. Najważniejszy czas w ich karierze to lata 90. – wtedy właśnie wydali swój pierwszy album „Dubnobasswithmyheadman”. Do tego czasu grali mieszankę rocka i popu. Potem – elektroniczny groch z kapustą, czyli trochę techno i house’u, odrobinę synth-popu, a do tego sporo electro. Ich utwór „Born Slippy” znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Trainspotting. Płyta, z której pochodzi, czyli „Second Toughest”, umocniła ich pozycję muzyczną. Przełom wieków to dla niech zwrot w stronę między innymi techno, house’u, trance’u i ambientu, a ostatnie lata – wydania albumów z kompilacjami, remiksów i ścieżek dźwiękowych. Co ciekawe, tylko w internecie można znaleźć niektóre z singli i EP-ek zespołu. Nie zostały one nigdy wydane fizycznie.

10622707_10152435624827849_6314169144552790165_n

Wśród pozostałych wykonawców Audioriver znajdziemy muzyków i zespoły takie jak:

Adam Beyer, Also (Second Storey & Appleblim), Anja Schneider, Audion live, Baasch, Ben Klock B2B, Marcel Dettmann, Black Coffee, Bonobo (dj set), Crazy P live, CW/A live, Damian Lazarus and The Ancient Moons, Gramatik live, Fur Coat, Graze live, Hercules & Love Affair, High Contrast, Icicle – Entropy live, Jaguar Skills, John Talabot, Joy Orbison, Kalipo live, Karenn live, Marky feat. Stamina MC, Nervy, Noisia, Roni Size Reprazent live, Rodhad, Simian Mobile Disco (dj set), Solomun, Spectrasoul, Spor fear. SP:MC, Tale of Us, Tiga live, Zenker Brother i – jak dodają organizatorzy – wiele więcej.

Audioriver odbywa się w dniach 24-26 lipca w Płocku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News