Znamy szczegóły kolekcji Balmain x H&M

W tym roku przyszedł czas na kolejną kolaborację jednej z najpopularniejszych sieciówek na świecie. Wybór padł na paryski dom mody, prowadzony obecnie przez młodego i uzdolnionego Olivera Rousteinga. Wczoraj odbył się pokaz całej kolekcji i konferencja prasowa w Nowym Jorku.

H&M nie przestaje nas zaskakiwać. Po ubiegłorocznej kolekcji Alexandra Wanga, jej miejsce zajmuje Balmain, marka posiadająca szerokie uznanie wśród projektantów i gwiazd na całym świecie. Rousteing zawarł w swoich ubraniach to co najlepsze i najbardziej charakterystyczne, barokowy przepych i gruby materiał. Jego projekty wyglądają jak żywcem wyjęte z XVI wieku. Co nie znaczy oczywiście, że nie znajdziemy tam typowych klasyków, z których słynie Balmain, jak chociażby prosty, biały T-shirt z ich logo.

Projektant podkreśla, jego pierwszą miłością i główną inspiracją jest dla niego muzyka, jaką tworzą m.in. Rihanna, Jay-Z czy Kanye West. Na wczorajszym pokazie w Nowym Jorku wystąpiły takie modelki, jak Kendall Jenner, która prywatnie jest jego dobrą przyjaciółką i Gigi Hadid, obecnie najbardziej rozchwytywana kobieta w świecie mody. Wydarzenie zakończył występ zespołu Backstreet Boys.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


balmainhm-beadeddress-xlarge

balmainhm-beaded-jacket-xlarge

balmainhm-boots-xlarge

balmain-hm-collaboration-look-01

balmain-hm-collaboration-look-02

balmain-hm-collaboration-look-03

balmain-hm-collaboration-look-04

balmain-hm-collaboration-look-06

balmain-hm-collaboration-look-09

balmain-hm-collaboration-look-13

balmain-hm-collaboration-look-21

balmainhm-green-dress-xlarge

balmainhm-leatherjacket-xlarge

balmainhm-stripey-trousers-xlarge

balmainhm-tshirt-xlarge

Backstage-8-BalmainxH&M-Launch-Vogue-21Oct15_b_1080x720

Kendall-Kenner-Gigi-Hadid-Vogue-21Oct15-Getty_b_592x888

Cała kolekcja będzie dostępna w wybranych sklepach na całym świecie od 5 listopada, a ceny zaczynają się od 60 złotych, dochodząc nawet do 2 tysięcy.

tekst | Nicole Szczekocka

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News