Zmarła Peggy Lipton, aktorka grająca Normę Jennings w „Twin Peaks”

Kobieta w niebieskim, roboczym stroju

Każdy fan Twin Peaks na pewno pamięta Normę, która serwowała najlepszy placek wiśniowy w całym miasteczku.

Peggy Lipton zmarła 11 maja 2019 w wieku 72 lat. Zagrała między innymi w serialu The Mod Squad, czy Deadly Vows, ale w sercach milionów widzów pozostanie ona na zawsze Normą Jennigs, właścicielką kultowej restauracji Double R Diner w Twin Peaks. Miejsce to było swoistym centrum wsparcia dla mieszkańców, gdzie mogli na chwilę oderwać się od obowiązków, delektując się plackiem wiśniowym i… cholernie dobrą kawą.

Jednak podobnie jak wszystkie postacie Lyncha, ta również nie była pozbawiona niuansów. Mąż Normy był kryminalistą na zwolnieniu warunkowym, a ona sama miała romans. Warto jednak podkreślić, że w nowej odsłonie Twin Peaks w 2017 roku, Norma, w przeciwieństwie do wielu innych bohaterów, otrzymała szcześliwe zakończenie, na jakie zasługiwała.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Prywatnie Peggy Lipton była uwielbiana tak samo, jak odgrywana przez nią Norma. W 1974 roku wyszła za mąż za muzyka i producenta Quincy Jonesa. Para rozwiodła się w 1990 roku. Lipton miała dwójkę dzieci – jednym z nich jest Rashida Jones, którą możecie znać z serialu Parks and Recreation.

Żegnaj Peggy, będzie nam cię brakować!

https://www.youtube.com/watch?v=lsFiVFBn44Q

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News