„Złodziejaszki” to japoński film, który podbił serca widzów na całym świecie. Dlaczego?

Japońska rodzina uśmiecha się na zdjęciu i przytula się

Film Hirokazu Kore z 2018 roku opowiada historię rodziny z Tokio, która na życie zarabia poprzez drobne kradzieże w sklepach.

W szczególnie zimną noc znajdują oni zagubioną dziewczynkę i zabierają ją ze sobą. W konsekwencji grupa znajduje się w centrum medialnego zamieszania.

Po wygraniu Palme D’or na zeszłorocznym Cannes Film Festival, film odniósł także olbrzymi sukces komercyjny. Ostatnio ogłoszono, że zarobił on ponad 2 miliony dolarów, a zatem wraz z Fantastyczną kobietą jest jednym z najbardziej dochodowych filmów obcojęzycznych z 2018 roku. Japoński film po raz pierwszy zarobił ponad 2 miliony dolarów na całym świecie od 1985 roku i filmu Ranna kręconego przez legendarnego Akirę Kurosawę. Dodatkowo film otrzymał również nominację do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny i chociaż całym sercem kibicujemy Zimnej wojnie, to Złodziejaszków na pewno również warto zobaczyć.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Światowa premiera filmu odbyła się 13 maja 2018, natomiast do polskich kin film wejdzie 22 marca 2019.

Tekst: Amelia Zajączkowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News