Zielony Jazdów #6

W programie szóstego weekendu znajdziecie debaty, warsztaty tańca, spotkanie literackie, zagadki historyczne dotyczące Jazdowa, piknik i warsztaty kulinarne, targowisko a także koncert i kino plenerowe. 

Zielony Jazdów to idealna  przestrzeń do rozruszania się na świeżym powietrzu. W sobotę i w niedzielę  będziecie mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych. Poprowadzi je tancerz i choreograf Irada Mazliaha.  Jeśli nie interesujesz się tańcem sprawdź zajęcia z jogi i pilatesu.

Jazdów to  idealne otoczenie dla rozmów o literaturze. W sobotę Miejsce Spotkań Warszawa  organizuje wspólne rozwiązywanie zagadek historycznych związanych z tym miejscem podczas warsztatów historyczno-manualnych połączonych z tworzeniem kolaży i katalogu. W niedzielne przedpołudnie goście “Śniadań Literackich Zielonego Jazdowa” będą rozmawiać na temat wybranych opowiadań o charakterze autobiograficznym czeskiego pisarza Ota Pavla zatytułowanych “Śmierć pięknych syren”.  

Wieczory na Zielonym Jazdowie dopełni muzyka i projekcje w kinie plenerowym. W sobotę zagra koncert KAPITAL – duet Kuby Ziołka i Rafała Iwańskiego, którzy na scenie muzyki eksperymentalnej znani są z takich projektów, jak Stara Rzeka czy Innercity Ensemble. W 2013 r. nagrali w Borach Tucholskich materiał na pierwszy album “No New Age”, który został wydany przez wytwórnie Bocian Records i Sangoplasmo Records. Duet KAPITAL zagrał już kilka tras koncertowych w Polsce i wystąpił na tegorocznej edycji festiwalu Unsound New York. Po koncercie scenę ZIELONEGO JAZDOWA przejmie Envee, otwierając tym samym nowy sobotni cykl “Tańcowała Igła z Płytką”. Maciej Goliński aka Envee od lat znany jest z eklektycznych setów dalekich od komercyjnych brzmień, w których sięga po muzykę afrykańską, brazylijską, tradycje kubańskie i portorykańskie, aż po nowojorskie disco i hip-hop. Towarzyszyć mu będzie na trąbce Piotr Ziarkiewicz aka Ziarek.

Ekran kina plenerowego będzie należał do króla kina klasy B – Rogera Cormana. W piątek zaprezentowany zostanie dokument przybliżający tę barwną postać. Sobotni wieczór będzie niepowtarzalną okazją, żeby zobaczyć najlepszy film o latających piraniach w historii kina – “Pirania II: Latający mordercy”, który powstał w wytwórni Rogera Cormana w reżyserii Ovidio G. Assonitisa oraz Jamesa Camerona, znanego później z takich kasowych produkcji jak: “Obcy – decydujące starcie”, “Titanic” czy “Terminator”.

4

Tekst | Na podstawie materiałów prasowych
        


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News