ZIELONY JAZDÓW

480214288_640

Zielony Rynek zaprasza na kolejną edycję wakacyjnego ”Zielonego Jazdowa”, w dniach 29-31 sierpnia. Na uczestników wydarzenia czeka jak zawsze wiele atrakcji.

W piątek odbędzie się debata ”Dokąd zmierza miejskie ogrodnictwo” poświęconej uprawom warzyw i owoców w metropolii. Tego samego wieczoru w ramach ”Wieczorów na zielonych jazdowie” wyświetlony zostanie film ”Computer Chess” amerykańskiego reżysera kina niezależnego Andrew Bujalskiego o komuterowych geekach lat 80tych.

W sobotę na uczestników czekają zajęcia wokalno-relaksacyjne, warsztaty ”Wyplatańce”, spotkanie designersko-kulinarne organizowane przez Kipi Kasza a dla aktywnych cotygodniowe zajęcia jogi. Jako drugi dzień debaty chętni poruszą temat walut na debacie ‘‘Waluty szyte na miarę (naszych czasów)” .W ramach ”Wieczorów na zielonym jazdowie” w sobotę zagra rockandrollowy zespół The Stabs. Wieczorem natomiast odbędzie się premierowy pokaz filmu ”Komisarz Puk i Bojlery Nieuprzejmości’‘ Mikoła ”Jaoka” Janusza opowadającym o konflikcie gangu motocyklowego i hiszpańskiej mafii spożywczej na Mazowszu.

W niedzielę członkowie klubu czytelniczego ”Śniadania Literackie Zielonego Jazdowa” wezmą na warsztat opowiadania tomu ”Za kogo Ty się uważasz” laureatki literackiej Nagrody Nobla Alice Munro. Tematem przewodnim w dyskusjach będą emigracje ludzi z peryferiów do miast. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zakupić produkty od lokalnych wytwórców na targu zbudowanym z powojennych kiosków handlowych przeniesionych z Bazaru Różyckiego. Dodatkowe zajęcia na zakończenie ”Zielonego Jazdowa” to wymienialnia ubrań i książek o nazwie ”friszop” ;warsztaty teatralne dla dzieci ”Teatranki” oraz zajęcia, które pozwolą rodzicom z dziećmi poznać temat budownictwa ekologicznego i ekonomii poprzez zabawę. Najmłodsi wspólnie z pracownią Mech wybudują miniaturowe domki z naturalnych materiałów.

bb8-_Amorales_Carlos_Film_Still_1

W ramach cyklu ”Video Room’‘ 9 września odbędzie się otwarcie wystawy meksykańskiego artysty Carlosa Amoralesa zatytułowana ”The Man Who Did All The Things Forbidden”. Jest to 40-minutowy film fabularny zlecony przez 8 Bienalle Sztuki Współczesnej w Berlinie. Dzieło miało swą premierę 27 maja bieżącego roku i zostało okrzyknięte jedną z najlepszych produkcji biennale. Obraz ma swoje źródło w badaniach historyrycznych nad radykalizacją poezji chilijskiej po zamachu w 1973 roku oraz późniejszym wprowadzeniu gospodarki neoliberalnej w tym kraju. Film ukazuje rozmowę francusko-wietnamskiego aktora Phillippe Eustachona z chilijskim prezenterem telewizyjnym. Aktor opowiada o powodach swego pobytu w Chile i marzeniu zapoczątkowaia nowego nurtu awangardy wykraczającego poza stronnictwa polityczne poprzez połączenie ich ze sobą. Dalsza projekcja to przedstawienie prac artysty i historia mężczyzny, który łamie tabu w swej mikro-społeczności. Dominują długie ujęcia i krajobrazy bez zbytecznych słów na tle muzyki wykonywanej przez aktorów na lokalnych instrumentach. Całość tworzy kompozycję audio-wizualną przywodzącą na myśl stare kino nieme. Film można podziwiać od 10-28 września w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowki.

Harmonogram:

Piątek, 29 sierpnia

19.00 – 20.30 Wczasy Ekonomiczne: Dokąd zmierza miejskie ogrodnictwo? – Katarzyna Bruszewska, Krzysztof Herman, Sebastian Żołnowski, Maciej Łepkowski

21.00 – 24.00 DJ Lil’ Mike

21.30 – 23.00 Pokaz filmu: “Computer Chess”, reż. Andrew Bujalski, USA 2013, 92 min.

Sobota, 30 sierpnia

11.00 – 18.00 Targowisko. Różyc Bazaristan

12.00 – 14.00 Wyplatańce – Magdalena Wiewiórowska

14.00 – 16.00 Warsztaty: Uwolnij głos. Pośpiewajmy sobie – Miejsce Spotkań Warszawa

16.00 – 18.00 Warsztaty designersko-kulinarne: Grasz w zielone? – Kolektyw Kipi Kasza

19.00 – 20.00 Wczasy Ekonomiczne: Waluty szyte na miarę (naszych czasów) – Ilona Gosk, Michał Augustyn, Maciej Łepkowski, Maciej Szczepankiewicz

21.00 – 22.00 Koncert: The Stubs

21.30 – 23.00 Pokaz filmu: “Komisarz Puk i Brojlery Nieuprzejmości”, reż. Mikołaj “Jaok” Janusz, Polska 2014, 70 min.

23.00 – 02.00 “Tańcowała Igła z Płytką”: Wiosna Wiosnowska (wokal) + Ojciec Karol

 Niedziela, 31 sierpnia

11.00 – 18.00 Targowisko. Różyc Bazaristan

11.00 – 16.00 Wymienialnia ubrań: Friszop, czyli lato mija a sukienka niczyja

11.00 – 12.00 Warsztaty jogi – Fundacja Wybieram Zdrowie

11.30 – 13.00 Śniadania Literackie Zielonego Jazdowa. Warsztaty z bliskiego kontaktu z książką – Kolacje Literackie, Pępek Sztuki oraz Instalacje Art Bistro

12.00 – 13.00 Warsztaty teatralne dla dzieci “Teatranki – Teatr Naturalny. Natura teatralna: Coś za coś”

13.00 – 15.00 Warsztaty dla dzieci: Zielony dom – Pracownia Mech

(na podstawie materiałów prasowych)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News