Strona główna art Zgłoś swój teledysk do pierwszej edycji PL Music Video Awards

Zgłoś swój teledysk do pierwszej edycji PL Music Video Awards

Plakat PL Music Video Awards

Światło dzienne ujrzał przygotowywany od wielu miesięcy przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych Plaster projekt nowego wydarzenia: PL Music Video Awards. W dniach 16 i 17 listopada po raz pierwszy odbędzie się w Łodzi pierwsza edycja festiwalu poświęconego wyłącznie wideoklipom.

PL Music Video Awards powstało po to, aby połączyć siły, poznać się, stworzyć miejsce do spotkania i rozmowy o polskim wideoklipie.

Będzie to dwudniowa impreza, której celem jest promowanie sztuki wideoklipu. W jej ramach odbywać się będą pokazy teledysków, spotkania, debaty. Kulminacją festiwalu będzie gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich twórców wideoklipów, która odbędzie się w klubie Format na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi.

https://www.instagram.com/p/BoWX8Xrh-Sa/?taken-by=plmusicvideoawards

Twórcy mogą zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach: Pop, Rock i ostre brzmienie, Hip-hop, Alternatywa, Folk, Muzyka Elektroniczna oraz Inne – jeśli twórca uzna, że jego praca nie mieści się w żadnej z powyższych kategorii.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody w kategorii Debiut oraz Ważny Przekazdla teledysku wyrażającego i promującego istotne idee społeczne.

Spośród zgłoszonych poprzez formularz na stronie www.plmva.pl prac, profesjonalne jury wybierze teledyski, które zostaną nominowane. W każdej z kategorii nominowanych będzie od trzech do sześciu prac. Termin zgłoszeń upływa 21 października.

Pierwsza edycja wydarzenia promowana jest poprzez serię spotów wizerunkowych nakręconych w różnych punktach Łodzi. Ich bohaterem jest pochodząca z odległej galaktyki para, która ląduje na Ziemi. Plakat i inne elementy graficzne festiwalu zaprojektował Krzysztof Iwański.

W jury znajdą się twórcy filmowi, dziennikarze, artyści. Jego pełen skład zostanie ujawniony 15 października, a szczegółowy program wydarzenia zostanie ogłoszony pod koniec października.

Partnerem głównym festiwalu jest Miasto Łódź.


Komentarze
Rate this post