Zgłoś swój teledysk do pierwszej edycji PL Music Video Awards

Plakat PL Music Video Awards

Światło dzienne ujrzał przygotowywany od wielu miesięcy przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych Plaster projekt nowego wydarzenia: PL Music Video Awards. W dniach 16 i 17 listopada po raz pierwszy odbędzie się w Łodzi pierwsza edycja festiwalu poświęconego wyłącznie wideoklipom.

PL Music Video Awards powstało po to, aby połączyć siły, poznać się, stworzyć miejsce do spotkania i rozmowy o polskim wideoklipie.

Będzie to dwudniowa impreza, której celem jest promowanie sztuki wideoklipu. W jej ramach odbywać się będą pokazy teledysków, spotkania, debaty. Kulminacją festiwalu będzie gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich twórców wideoklipów, która odbędzie się w klubie Format na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/BoWX8Xrh-Sa/?taken-by=plmusicvideoawards

Twórcy mogą zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach: Pop, Rock i ostre brzmienie, Hip-hop, Alternatywa, Folk, Muzyka Elektroniczna oraz Inne – jeśli twórca uzna, że jego praca nie mieści się w żadnej z powyższych kategorii.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody w kategorii Debiut oraz Ważny Przekazdla teledysku wyrażającego i promującego istotne idee społeczne.

Spośród zgłoszonych poprzez formularz na stronie www.plmva.pl prac, profesjonalne jury wybierze teledyski, które zostaną nominowane. W każdej z kategorii nominowanych będzie od trzech do sześciu prac. Termin zgłoszeń upływa 21 października.

Pierwsza edycja wydarzenia promowana jest poprzez serię spotów wizerunkowych nakręconych w różnych punktach Łodzi. Ich bohaterem jest pochodząca z odległej galaktyki para, która ląduje na Ziemi. Plakat i inne elementy graficzne festiwalu zaprojektował Krzysztof Iwański.

W jury znajdą się twórcy filmowi, dziennikarze, artyści. Jego pełen skład zostanie ujawniony 15 października, a szczegółowy program wydarzenia zostanie ogłoszony pod koniec października.

Partnerem głównym festiwalu jest Miasto Łódź.


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News